Yaratıcı sergileme yolları: 7 farklı duvara tablo asma yolu

Son güncelleme:

Sergiledikleriniz dikkat çeksin istiyorsanız uygulamanız gereken birkaç yöntem var. Siz de bu 7 yöntemden birini ya da birkaçını seçerek evinizde uygulayabilirsiniz.

Sanatsal değeri olan ya da sadece sevdiğiniz için aldığınız tablolar, resimler ve duvar süslerinin tüm dikkatleri toplaması için ne mi gerekli? İşte size bir kaç küçük hile…

MÜKEMMEL UYUM

Brooklyn köprüsünün siyah beyaz fotoğrafı büfe ve sehpanın yalın stiliyle mükemmelce örtüşüyor. Odak noktası kanepe gibi dursa da, dengeli ölçülerde seçilmiş fotoğraf ondan rol çalıyor.

BIRAK DAĞINIK KALSIN

Düz, yalın ve beyaz bir duvar sanatsal resimleri sergilemek için iyi bir fon oluşturur. Eğer bol gün ışığı alıyorsa buradaki gibi karmaşık bir sergileme düzeni oldukça esprili ve dikkat çekici durur.

FOTOĞRAFLAR IŞILDASIN

Dore ya da lame çerçeveler siyah beyaz resimlere ışıltılı bir dokunuş kazandırır. Fotoğrafların hepsi aynı ölçüdeyse paspartu ile ebatlarını farklılaştırarak monotonluğu kırabilirsiniz.

DİZİ DİZİ BİRİNCİ

İşiniz fotoğrafçılık ve kara kalem çalışmalarınız da var. Her ikisini bir arada kronolojik olarak asarak hangi fotoğrafı, ne zaman çektiğinizi kolayca hatırlarsınız. Bunun için raf sırasını duvara göre ayarlayın.

FOTOĞRAFLARI MANDALLARLA TUTTURUN

Ruh haliniz çok mu değişken. Öyleyse ilham aldığınız ve sizi motive eden fotoğrafları, objeleri bir misina ya da ince çelik tele mandallarla tutturun. Değiştirmek istediğinizde işiniz de kolaylaşır.

DUVARDA TEK TİP DİSİPLİN

Siyah ve beyaz dikkat çeken bir birlikteliğe imza atıyor. Simetrik bir kompozisyon uygularken yerleşimin kaymaması için önce kurşun kalemle duvara çerçevelerin şablonunu çizin ve buna göre yerleştirin.

ÇERÇEVELERİN ALTINI ÇİZİN

Küçük eskizler ve resimler bir arada durduklarında büyük bir etki yaratır. Aynı çerçevenin iki farklı ölçüsünü dönüşümlü olarak kullanın ve aynı hizada asın. Vurgulamak için altta ince bir çıta/raf geçin.

Fotoğraflar: assets.teamvogue.com, brit.co, marthastewart.com