Yaratıcı sergileme yolları: 7 farklı duvara tablo asma yolu

Sergiledikleriniz dikkat çeksin istiyorsanız uygulamanız gereken birkaç yöntem var. Siz de bu 7 yöntemden birini ya da birkaçını seçerek evinizde uygulayabilirsiniz.

Sanatsal değeri olan ya da sadece sevdiğiniz için aldığınız tablolar, resimler ve duvar süslerinin tüm dikkatleri toplaması için ne mi gerekli? İşte size bir kaç küçük hile…

MÜKEMMEL UYUM *

Brooklyn köprüsünün siyah beyaz fotoğrafı büfe ve sehpanın yalın stiliyle mükemmelce örtüşüyor. Odak noktası kanepe gibi dursa da, dengeli ölçülerde seçilmiş fotoğraf ondan rol çalıyor.

BIRAK DAĞINIK KALSIN *

Düz, yalın ve beyaz bir duvar sanatsal resimleri sergilemek için iyi bir fon oluşturur. Eğer bol gün ışığı alıyorsa buradaki gibi karmaşık bir sergileme düzeni oldukça esprili ve dikkat çekici durur.

FOTOĞRAFLAR IŞILDASIN *

Dore ya da lame çerçeveler siyah beyaz resimlere ışıltılı bir dokunuş kazandırır. Fotoğrafların hepsi aynı ölçüdeyse paspartu ile ebatlarını farklılaştırarak monotonluğu kırabilirsiniz.

DİZİ DİZİ BİRİNCİ *

İşiniz fotoğrafçılık ve kara kalem çalışmalarınız da var. Her ikisini bir arada kronolojik olarak asarak hangi fotoğrafı, ne zaman çektiğinizi kolayca hatırlarsınız. Bunun için raf sırasını duvara göre ayarlayın.

FOTOĞRAFLARI MANDALLARLA TUTTURUN *

Ruh haliniz çok mu değişken. Öyleyse ilham aldığınız ve sizi motive eden fotoğrafları, objeleri bir misina ya da ince çelik tele mandallarla tutturun. Değiştirmek istediğinizde işiniz de kolaylaşır.

DUVARDA TEK TİP DİSİPLİN *

Siyah ve beyaz dikkat çeken bir birlikteliğe imza atıyor. Simetrik bir kompozisyon uygularken yerleşimin kaymaması için önce kurşun kalemle duvara çerçevelerin şablonunu çizin ve buna göre yerleştirin.

ÇERÇEVELERİN ALTINI ÇİZİN *

Küçük eskizler ve resimler bir arada durduklarında büyük bir etki yaratır. Aynı çerçevenin iki farklı ölçüsünü dönüşümlü olarak kullanın ve aynı hizada asın. Vurgulamak için altta ince bir çıta/raf geçin.

Fotoğraflar: assets.teamvogue.com, brit.co, marthastewart.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ruhu rahatlatan mutfak

Ruhu rahatlatan açık gri dolaplı 8 mutfak size de ilham verecek

Sahil evine 2 stil önerisi: Rustik ve Akdeniz stili