Yaratıcı önerilerle yatak odanı kişiselleştir

Kimini eski malzemeleri değerlendirerek siz yapabilir, kimi için güvendiğiniz iyi bir ustadan yardım alabilirsiniz. Hepsi birbirinden güzel yatak başı çözümleri için yapmanız gereken hayal gücünüzü biraz daha özgür bırakmak. 

Kullanılmış, eskimiş eşyaları ve malzemeleri tekrar kullanarak evinizde tamamen kişisel bir stil yaratabilirsiniz.
Fotoğraf: IPC Media.
~

Akılcı çözümler
Yatak başlıklarıyla uğraşmak çok eğlencelidir. Yatak başlıklarını basit formlarında düşündüğünüzde seçenekler sınırsızdır. Başka bir amaçla kullanmak üzere değiştirilen ya da evde kendimizin tasarladığı yatak başlıkları, en az popüler bir markanın ürünleri kadar güzel, yalnızca daha kişisel ve karakteri olan bir mobilya olacaktır.

~


Sticker yatak başı
Sticker şeklindeki yatak başlıkları küçük, modern daireler için çok iyi bir fikir. Düşük maliyetli ve sonuçta ortaya çıkan yatak başlığı özgün oluyor. Yapmanız gereken ilk şey bu yatak başlığı siluetini nasıl yapacağınıza karar vermek. Hazır satılan şablonlardan satın alabilirsiniz. Ülkemizde çok fazla seçenek, yurt dışı kaynaklara yönelmeniz gerek. Diğer seçenek el becerinizi konuşturmak. Duvara kurşun kalemle, yatağınızın ebadına uygun silueti çizin, küçük bir fırça ve mat olmayan bir boya ile üzerinden geçerek renklendirin. Kurumasını bekleyin ve yatağınızı önüne yerleştirin.
~
Kalıpların dışına çıkın
Mağazadan almadan ya da yeni yatak başlığınız için internette bir tarama yapmadan önce kalıpların dışında durun ve yatak başlıklarının yalnızca dikdörtgen bir tahta parçasıyla kısıtlanmaması gerektiğini unutmayın. Yatak başlıkları her şeyden yapılabilir örneğin eski bir çitten, yağmurun sürüklediği ağaç dallarından, perdeden, saman döşeklerden, eski bir kapıdan ve bu liste böyle uzar gider. İşte, kendinizin de yapabileceği fikirlerle dolu 31 yatak başlığı… Odanıza, stilinize, bütçenize göre seçim sizin…


~

Benim odam kimseninkine benzemez, diyebilmek için ilham alın

Sizinki hangisi?
Panel, depolama çözümlü, yüksek ebatlı, kumaş döşemelikli, duvar kağıdından, eski kapıdan, rustik etkili, ahşap şömine alınlığından, strafordan, kumaş ya da metal harflerden, ham ahşap üzerine boyama, yastık destekli, tebeşir tahtasından, paletlerden, kadife kumaştan, kapitoneli, ahşap panjurlardan, sadece boyadan, fotoğraf çerçevelerinden, aynalı… Stilinize ya da ihtiyacınıza hangisi yanıt veriyor?