Yaratıcı bir ev

Benan-Hamit Yazaroğlu’nun Antalya’daki evi birçok yaratıcı fikre ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz yıl evlenen genç çift, elele vererek bu eve kendi imzalarını atmışlar.

Pozitif enerji yüklü mekanlar!
“Evimizi tek bir tarzla sınırlandırmak istemem. İçinde bir çok tarzı barındıran aklınıza gelebilecek her renge en az bir yerde  rastlayabileceğiniz, koleksiyonları ve eski eşyaları bolca barındıran, ruhsuz soğuk bir atmosfer yerine eve her girdiğimizde bize neşe ve  pozitif enerji veren, özetle yaşayan bir ev oluşturmak istedim.”

Mutfakta
“Mutfak masamız İkea’dan. Sandalyelerin ise hepsinin farklı renkte olmasını istedim. Onları Papatya’dan aldık. Masa üzerindeki runner ve  kek fanusu benim emeğim. Boş zamanlarımda birşeyler boyuyorum.”

Çalışma odası
Komple cam olan yan duvarlar sayesinde çok aydınlık bir yemek alanı elde edilmiş. Masa ve sandalyeler eski eşyalar satan bir dükkandan  alınmış. Cilaları yine Hüseyin Usta’ya soydurulmuş. Üzerindeki son kat su bazlı cilayı Sevil Hanım kendisi atmış.

Yatak odası
“Yatak odasında açık renkleri tercih ettik. Mobilyalar yine özel olarak yapıldı. Aynalı takı dolabı evim.net, yatak örtüsü ve kırlentler Zara Home, mor mini koltuk ise Boyner Home’dan alındı. Duvarlara minik askılar astım. Ayrıca yatak odasında da minik aksesuarlara yer verdim. Tuvalet masasının üzerindeki el şeklindeki takılık Debenhams. Duvarda asılı olan el aynası formundaki çerçeveleri Dubai’ye yaptığımız seyahat sırasında aldık”

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR