Yalınlıktan ilham alın

Basit ve sade bir dekorasyon çıplak ve işlevsiz bir ev anlamına gelmez. Böyle bir dekorasyonu uygularken stiliniz ne olursa olsun mimari detayları ve gerekli çözümleri göz ardı etmemeniz için küçük öneriler.

Maksimum depolama sağlayın
Yeni taşındığınız evin her boşluğu ve nişini doğru değerlendirerek kitaplar, dergiler gibi çabuk dağılan ya da çamaşır, bulaşık makinesi gibi alan kaplayan elektrikli cihazlar için yer kazanabilirsiniz.

Akıcı bir görünüm yaratın
Evinizi yalın beyaza büründürürken mimari detayları sadece belli odalarda uygulamak yerine evin geneline yayabilirsiniz. Örneğin yatak odalarını kapladığınız lambriyi hol gibi dar ve uzun bir alanın tek duvarında da devam ettirin. Böylece mekanlar arasındaki kopukluk algılanmaz. Loş bir koridorunuz varsa zemine küçük spotlar koyarak beyaz algısı artırın.
www.pergo.com

Kontrastları unutmayın
Bembeyaz bir dekorasyonda renk kontrastlarının yaratacağı etkiyi göz ardı etmeyin. Açık meşe ahşap parkelerin ve  hasır dokulu aksesuarların beyazı destekleyen yalın havasını duvara asacağınız stilinize uygun poster, tablo ya da buradaki gibi beyaz bir zemin üzerine duman grisi doğa desenli duvar kağıdı ve odanın bir köşesine yerleştireceğiniz yeşil tonunda bir berjer ile güçlendirebilirsiniz.
Palermo duvar kağıdı, www.minakanilab.com

Yerine göre çözümler
Mutfak, banyo gibi dekorasyonu zor alanlarda daha çok yere göre uygulamalar tercih edin. Böylece hem her alanı değerlendirir hem de doğru malzemeler seçebilirsiniz. Örneğin çok alçak tavanlı bir banyonuz varsa standart dolap ve ayna, yüksekliği kurtarmayarak gereksiz yere alan kaplar.

Dekoratif vurgular ekleyin
Siyah ve beyazın yarattığı monokrom renk ahengi her zaman dikkat çekici efektler yaratır. Bembeyaz ve yalın bir dekorasyonu siyah objeler, tekstil ve aksesuarlara vurgulayarak görsel şaşırtmacalar yaratabilirsiniz.