Yalıkavak’ta samimi bir ev

Yalıkavak’ta samimi bir evdeyiz: Otantik stilin maviyle imtihanı

Son güncelleme:

Yaşanmışlıklarla dolu bu küçük ev, maviye boyanmış ahşap pencere ve kapıları ve sımsıcak detaylarla dolu bahçesiyle içeriye buyur ediyor bizi.

Muğla Bodrum Yalıkavak’ta inanılmaz güzellikte bir manzaraya sahip olan evi bu haliyle, ilk sahibi olan bir yakınlarından 6 sene önce satın almış Canan-Esat Özpınar Çifti. Onları en çok cezbeden şey ise evin; Bodrum’a ve yöre evlerine özgü detayları taşıyan, sakin ve huzurlu ortamı, manzarası, mavi kepenkleri olmuş. Evin içini de neredeyse kendine özgü ve otantik detaylarına hiç dokunmadan beğenilerine göre dekore etmişler. Yani az ve öz… Fazla eşyadan uzakta, samimi, sıcak ve ufacık bir ev çıkmış ortaya…

“Bodrum’da yaşa mak farklı bir duygu. Y alıkavak bizim için olmazsa olmaz bir semt. Denizi, çarşısı, kafe ve çay bahçeleri, özellikle Küdür mevkii bize huzur veriyor. Sitedeki aile dostlarımızla Bodrum koylarını dolaşmak, yemek ve fasıl geceleri düzenlemek, gülmek eğlenmek harika yaz günleri olarak hafızamızda kalıyor.”

FAYANSLAR VE TAŞLAR YENİLENDİ

Mevcut evin banyo, mutfak ile yer fayansları, bahçenin kayrak taşları yeniledikten sonra bir kaç ay içinde ev oturmaya hazır hale gelmiş. Bodrum’daki hayatın neredeyse üçte ikisi dış mekanda geçtiği için veranda onların dekorasyon konusunda öncelikli olarak titizlik gösterdikleri mekan olmuş. Bir nevi ana yaşam alanı burası ve öyle  de kurgulanmış.

Esat Bey 25 yıl, eşi Canan Hanım ise 15 yılın üzerinde çalışarak özel bir bankadan emekli olmuşlar. Daha sonrasında Esat Bey iş hayatına devam etmeyi tercih ederek özel bir şirkette muhasebe müdürü olarak çalışmayı sürdürmüş. Canan Hanım ise bambaşka bir sektöre adım atmış: Kostüm Dünyası’na… İstanbul’da Canan Kostüm Dünyası adında şeker mi şeker bir butik açmış. Misafir ağırlamayı çok seven çiftin evinden konukları eksik olmazmış. Sitede de epeyce aile dostları olduğu için şen şakrak bir ortamın her daim var olduğunu söylüyorlar.

“Çift olarak iş hayatı dışında genellikle birlikte olmayı, birlikte gezmeyi tercih ederiz. En büyük hobimiz ailecek birlikte olmak, bundan da büyük keyif alırız. Bodrum Yalıkavak bize bu zevki tattıran en güzel yerlerden biri.”

İLHAM KAYNAĞI EVİM DERGİSİ

Müstakil evin dış duvarlarında yer alan lastiklerin ilham kaynağı Evim dergisi, yani biz olmuşuz. Boyayıp çiçeklerle süslemişler. Konuklar için çok yaratıcı ve harika bir karşılama.

SALON DEKORASYONU

Salonun en güzel detaylarından biri de balkabağı şeklindeki aydınlatmalar. Hepsi Türkbükü’nden alınmış.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Canan Hanım country dekorasyon stilini çok sevdiğinden hemen hemen her şey English Home mağazasından satın alınmış. Bu oda ise olabildiğince açık renklerle ve sade bir şekilde, sadece ihtiyaçları karşılayacak şekilde döşenmiş.

Bodrum’da 200 yıllık taş evi gezdik! Artık nesli tükenen evlerden biri…