Vintage bir düğün

İster açık havada ister kapalı bir mekanda olsun, düğünümün bir teması olmalı diyorsanız önerimiz, romantik vintage… Bu stilde bir düğünü hayata geçirebilmeniz için bazı önerilerimiz var.

Moda ve ev dekorasyonunda geçmişe olan eğilim artık düğün temalarına da yansıdı. Eğer siz de nostaljik detaylarla romantik vintage bir düğün yapmak istiyorsanız bu fikirler umarız size de ilham verir:

– Aile büyüklerinizin düğünlerinde çekilen siyah beyaz resimlerini düğün alanının girişinde cam kavanozlarda sergileyebilirsiniz.
– Masa dekorasyonunda farklı boylarda vintage cam şişelerin içinde tek tek farklı çiçekler koyabilirsiniz.
– Kır düğünü yapıyorsunuz çimlerin üzerine birkaç eski bavulu üst üste koyarak dekor yapabilirsiniz. Bavulların üzerine vintage cam şişelerinin içinde çiçekler, çerçeveler, eski fotoğraf makineleri ve aşk kitapları koyabilirsiniz.
– Düğün alanında davetlilerin size dileklerini yazmaları için ahşap ve mümkünse eski moda bir masanın üzerine vintage bir daktilo ve eski bir defter bırakabilirsiniz. Masayı dekore etmek için farklı dillerde sözlüklerden aşkın anlamının olduğu bölümün fotokopisini çektirip kalp şeklinde kesebilir, masa örtüsü yerine de en sevdiğiniz aşk romanlarının sayfalarını geri dönüşümlü kağıda fotokopi çektirip birbirlerine yapıştırabilirsiniz.
– Ferforje kuş kafeslerini düğün dekorasyonunda masaların ortasında ya da ağaç dallarından, tavandan  sarkıtarak kullanabilirsiniz. İçlerine çiçek ve mumlar koyarak romantik bir atmosfer sağlayabilirsiniz.
– Düğünde çekilen fotoğrafları iki ağaç arasına gereceğiniz bir sicime tahta mandallarla tutturarak sergileyebilirsiniz.
– Farklı renk ve boyutlardaki eski çerçevelerden sahne dekorasyonu yapabilir, hatta ağaç dallarına bile asabilirsiniz.

HAZIRLAYAN ASLI BODUROĞLU FOTOĞRAFLAR DEFNE BURAT