Valiz yerleştirme sanatı

Düzen organizatörleri Derli Toplu ekibi ile; orta boy bir valizi, iki kişi için, nasıl en efektif şekilde yerleştirebileceğinizi uygulamalı olarak göstermek istedik.

Pierre Cardin marka valiz, Derinel/Fatih.

1. Seçtiğiniz tatil şekline göre valiz hazırlayın. Tatil planınızda yapacağınız aktivitelere uygun eşyaların dışında belki lazım olur düşüncesi ile gereksiz eşyaları kendinize yük edinmeyin.
2. Valiz hazırlarken önce götüreceğiniz herşeyi tek tek yatağınızın üzerine koyun. Böylece eksikleri de görebilirsiniz.
3. Aynı kategorilerdeki kıyafetlerinizi, eşyalarınızı içindekileri rahat seçebilmeniz için fileli minik hurç içine yerleştirmeniz kısa sürede düzenli bir valiz hazırlamanızı sağlar.
4. Yumuşak giysilerinizi rulo yaparak, kalın giysilerinizi ise katlayarak yerleştirebilirsiniz.
5. Özellikle derin cepli kıyafetleri, daha küçük ve muhafaza edilmesi gereken eşyaları koymak için kullanabilirsiniz.
6. Kirli çamaşırlarınızı muhafaza edebileceğiniz küçük çantalar bulundurun.
7. Küçük ve katlanır askılar, katlanır minik okuma lambası da hem az yer kaplar hem de tatilde çok işinize yarar.
8. Hem yer kaplamaması hem de ağırlık yapmaması açısından krem, şampuan, losyon parfüm gibi ürünlerinizin küçük boyutlarını almaya özen gösterin şayet bulamazsanız seyahat için küçük plastik şişeler satılıyor onlardan temin  ederek içlerine gerekli miktarlarda boşaltabilirsiniz.
9. Şayet birçok kıyafeti yanınızda götürmeniz gerekiyorsa kemer ya da ağız kısımları birbirlerinin üzerine gelecek, ayak  ya da etek kısımları valizin dışına taşacak şekilde bütün kıyafetlerinizi üst üste koyun. Sonra tek tek birbirlerinin üzerine sarın işlem bittiğinde bir bohça gibi toparlanmış olacak. Bu işlem sayesinde tahmininizden çok daha fazla kıyafeti valizinize sığdırmış olacaksınız.

KATLAYIN KÜÇÜLSÜN!
Rulo şeklinde sardığınızda kendini kilitleyebilen katlama şekilleri ile valizlerinizin köşelerinde oluşan kullanamadığınız boşlukları değerlendirebilirsiniz.