Ev turu: Urla’da ormanın içindeki 3 katlı evde huzurlu bir yaşam

İzmir Urla’da sırtını ormana vermiş, ama denize de yakın mesafede konumlanan bir sitedeyiz. Mis gibi orman havasının içinde ilerliyoruz. Kış aylarında olmamıza rağmen etrafımızda kuşlar cıvıldıyor. Sitedeki en son eve vardığımızda bizi evin köpekleri ve bahçede dolanan tavuklar karşılıyor. Önümüzde deniz arkamızda orman…

Şahika Kayı’nın İzmir Urla’da ormanın kıyısında konumlanan müstakil evi, huzuru bol sakin bir yaşama sahne oluyor.

Kayı Çifti doğayla iç içe olmasından dolayı tercih ettikleri bu eve 1999 yılında taşınmış: “Evi tercih etmemizdeki en önemli neden doğanın kucağında olması, deniz manzarası ve geniş bir özgürlük hissi vermesiydi.”

Evin geniş bahçesinde farklı kullanımlara yönelik keyif köşeleri oluşturulmuş. Bahçenin ortasındaki salıncak, bir ağacın dibinde konumlanan şezlong bunlardan ikisi. Bahçede evin tavukları için de bir kümes bulunuyor.

ÜÇ KATLI EVDE SAUNA VE KÜTÜPHANE DİKKAT ÇEKİYOR

Üç katlı olan evin giriş katında salon ve mutfak, üst katında ise ev sahipleri ve çocuklarının yatak odaları yer alıyor. Bodrum katında ise bir kütüphane ve sauna mevcut. Evin dekorasyonunda ağırlıklı olarak kır evi havası yansıtılmaya çalışılmış ve mobilyaların çoğu özel olarak tasarlanıp üretilmiş.

Evin büyük olan salonunda oturma ve yemek bölümü var, ayrıca birde çiftin satranç oynadığı bir oturma grubu bulunuyor.

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfağın kullanışlı bir planlamaya sahip olmasına özellikle dikkat edilmiş. Bunun için bolca dolap kullanılmış.

Evin üst katında yer alan iki çocuk odası arasında sürgü bir kapıyla bağlantı ve geçiş sağlanmış.

“Evimizde hem doğaya yakışan hem de gözümüze hoş gelen, kullanışlı, boğucu olmayan eşyaları tercih ettik. Bunu tamamlaması için de dinlendirici pastel renkler kullandık.”

VERANDA VE BALKON

Evin ön tarafında bir veranda ve üst katında ise cam ile kapanmış büyük bir balkon yer alıyor. Verandaya yerleştirilen salıncak ise güzel havalarda keyif yapmak için birebir.

İzmir Urla’daki 250 m2’lik bu evde başrolde mutfak var!