Üç renkli ahenk

Keskin Ailesi’nin Esenkent’teki evinde kırmızı ve siyah, beyaz ile buluşup ahenkli ve çarpıcı mekanlara imza atmışlar!

İKİ AYRI ALAN
Evin salonu oldukça büyük. Bu alanda yemek bölümünün yanı sıra iki ayrı oturma kısmı bulunuyor.

Deniz-Güven Keskin çifti 2008 yılından beri Esenkent’teki bu evde yaşıyor. 3 oda bir salondan oluşan 122 metrekarelik bu evi seçmelerinin en önemli nedenlerinden biri şehrin gürültüsünden uzaklığı olmuş. Onlara göre evin artıları arasında büyük bir salon ve geniş balkonu da yer alıyor.

Çift evi aldığı zaman son derece bakımsızmış. Tüm parke, kapı, mutfak ve banyo dolaplarını değiştirmişler. Tüm duvarlar açık kum bejine boyanırkenkimi yüzeylerde kağıtlar ve posterler ile mekanlara renk ve haraket katmaya çalışmışlar. Evin genelinde düz çizgilerde kullanışlı, modern mobilyalar tercih edilmiş.

Mobilyalarda beyaz, siyah ve kırmızı ağırlıklı seçilmiş: “Ana rengin beyaz olmasına özen gösterdik. Çünkü beyazın yarattığı ferahlık hissi çıkış noktamız oldu.”

Bu evin anahtar kelimesi: Huzur. Ev sahipleri yoğun bir iş temposu içinde çalıştıkları için kendilerini içinde mutlu hissettikleri, konforlu yaşam alanları oluşturmaya çalışmışlar. Hem ruha hem de göze hitap eden mobilya seçimleri ile dekorasyon sürecini tamamlamışlar.

Çocuk odaları, sahiplerinin sevdiklere renklerde döşenmiş. Nehir’in odası kırmızı beyaz, Rüzgar’ın odası ise mavi ağırlıklı. Nehir’in odası diğer odalara göre daha küçük olduğu için burada ekstra kullanışlı mobilyalar tercih edilmiş. Deniz Hanım aksesuarların eve ruh kattığına ve yaşam alanlarını konuşturduğuna inanıyor. Bu nedenle bolca aksesuara yer vermiş evin farklı köşelerinde. Mumlar, rengarenk minderler ise evin vazgeçilmez detayları arasında yer alıyor.


Yemek odası Masko Atalar Mobilya’dan alınmış.


BAR BANKOSU
Televizyon ünitesinin karşısındaki alana bar bank
osu ve tabureleri yerleştirilmiş. Bu ünite iki mekanı ayırıyor aynı zamanda.

BALKON SEFASI
Evin balkonunda, sizi alıp uzak diyarlara götürecek bir poster duvarda boydan boya kullanılmış.

RENKLİ MUTFAK
Terek alana özel olarak yaptırılmış, altında da bir oturma alanı düzenlenmiş. Mutfak aksesuarları Paşabahçe, Esse, Boyner Evde ve Bernardo ağırlıklı.

Nehir’in odasında kırmızı-beyaz ağırlıkta. Mobilyalar Ankara’dan getirtilmiş. Odadaki eşyaların çoğu internetten sipariş edilmiş.

Rüzgar, odasının renklerine ve eşyalarına kendi karar vermiş.

HAZIRLAYAN GÜNSELI BÜYÜKSAĞIŞ FOTOĞRAFLAR IBRAHIM ÖZBUNAR