Tost mu, ızgara mı?

İster kahvaltı için tost yapın, isterseniz akşam yemeğine ızgara… Siz onu tost makinesi olarak biliyorsunuz ama o mutfakta farklı işlevler için de kullanılıyor.

Homend


ALIRKEN VE KULLANIRKEN DIKKAT EDIN!
1. Kolay çizilmeyen ve yapışma problemi olmayan teflon ve döküm tabanlıları tercih etmenizde fayda var. Tabanları çıkabilenleri seçerseniz temizliğini de daha kolay yapabilirsiniz.
2. Isı derecesinin ayarlanabilir olması gerekir. Sadece tost yapmayı hedefliyorsanız ufak bir tost makinesi de  işinizi görmeye yeter. Ancak tost makinesinden ızgara gibi beklentiniz var ise daha büyük modellere göz atın.
3. Çok fazla tost yapmıyorsanız bilinen markaların ufak boyutlu ve oldukça hesaplı olan ürünlerini tercih  edebilirsiniz.
4. Kapağı 180 derece açılıp ızgara haline gelen modelleri seçerseniz ızgara işini de tost makineniz ile  halledebilirsiniz.
5. Tost makinenizin iç yüzeyi ile birlikte dış yüzeyi de ısınıyorsa çocuklarınızı makineden uzak tutun ve siz de dikkatli kullanın.
6. Tost makinesi alınırken “Türk Standartları Enstütüsü“ belgesi olan, servis ağı yaygın ve bilinen markaların  ürünlerini tercih edin.
7. İlk ısıtma esnasında tost makinesinden hafif bir koku gelebilir. Bu durum normaldir ve kısa süre sonra sona  erer. Panik yapmayın!
8. Makinenizi temizlerken sert temizleyiciler kullanmaktan kaçının.
9. Tostun yanmasını engellemek için, değişken sıcaklık ayarı olan makineleri tercih etmenizde fayda var.