Toprağın Akdenizli tonu

Toprağın güneşte kızarmış, parlak kızıla dönük tonu hangi stilde olursa olsun mekanlara daha yazlık, sıcak ve Akdenizli bir hava kazandırıyor.

Yazın en yakıcı, en sıcak tonlarından pişmiş toprak yani kotto rengi yılın en favori renkleri arasında. Kendinizi aniden bir Akdeniz kasabasında gibi hissettiren rengi ihtişamlı bir etki için parlak metallerle ve dingin kılmak için beyazla deneyin.

Doksanların popüler dekorasyon akımı yüzde 100 doğallık yavaş yavaş geri dönüyor. Bu dönüş malzemeden renge kadar her yerde kendini hissettirmeye başladı. Kimi zaman desenlerle, kimi zamansa sadece malzemeyle ve renkle uygulanan doğallık eskisine göre daha şık ve şaşaalı bir görünüme sahip. Akımın popüler renklerinden biri de pişmiş toprak tonu. Altın ya da gümüş yansımalı parlak yüzeyler eklemek, oymalı aksesuarlarla kombinlemek ihtişamı artırıcı unsurlar. Ama ille de dinginlik diyorsanız toprağın kızıla çalan bu sımsıcak tonunu bembeyaz bir fonda ve yine beyaz mobilyalarla ve retro ya da vintage gibi yumuşak stillerle kullanabilirsiniz. Etrafa serpiştireceğiniz birkaç kotto aksesuar, ikat desenler, batik ve süet kumaştan yastıklar, deri ile modern bir Akdenizli ruhunu yansıtabilirsiniz.

Praga yemek odası, Enza Home.