Televizyon alanına optimum düzen nasıl sağlanır? İşte 5 adım

Televizyon köşenizi düzenleme zamanı geldiğinde, iş gözünüzde büyüyorsa, bu beş kolay adımda hızlıca toparlayabilirsiniz.

HER KABLOYA BİR ETİKET *

Dekoder, uydu alıcı, modem gibi her kabloyu bağlandığı öğenin adıyla etiketleyerek hızlı bir şekilde tanımlayın ve televizyon alanını yeniden düzenlerken referans olarak kullanmak için her şeyin nasıl bağlandığını gösteren bir fotoğraf çekin. Bu, ayrıca tamirat yaparken veya fişleri takıp çıkarırken de işinizi kolaylaştırır.

GİZLEME İPUÇLARI *

Organize ve düzenli olmanın sırrı aslında göremediğiniz şeylerde gizlidir. Yani kablo yığınının görsel kaos yaratmasını önlemek için, ana görüş alanı dışında bir yere toplayın ve sabitleyin.

KULLANMADIĞINIZ EŞYALARDAN KURTULUN *

Artık izlemediğiniz eski DVD’lerden kurtularak boş alan kazanın. Egzersiz ekipmanları, oyun kumandaları, izlemeseniz de atamadığınız DVD’ler gibi küçük şeyleri kapaklı bir bölmede ya da dekoratif sepet veya kutularda gizleyin.

KUMANDALAR TOPLANMIŞ *

Televizyon, dekoder, oyun konsolu, müzik sistemi… Hepsinin ayrı bir kumandası varsa etrafa dağılmasını önlemek için televizyonun yanına şık bir tepsi yerleştirebilir ve aile bireylerini de yönlendirerek bunu bir alışkanlık haline dönüştürebilirsiniz. Böylece hiç bir şey kaybolmaz ve herkes aradığında kumandaları nerede bulacağını bilir.

KÜÇÜK BİR KILAVUZ YAPIN *

Yatılı konuklar veya çocuklarınızın oyun oynamaya, film izlemeye gelen arkadaşları için küçük bir “televizyon alanı kullanma kılavuzu” hazırlayın. Bu hem onların rahat hissetmelerini sağlar, hem de yanlışlıkla cihaz ayarlarına müdahale ederek bozmalarını önler.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL

TV ünitesi modelleri ve dekorasyonda dikkat edilmesi gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ADANA'DA ŞEHİRDE KIR HAVASI

Adana’da şehirde kır havası

Beykoz’da bir blogger evi: Eklektik stilde samimi kurgular