Tekno-alışveriş

Yeni bir HD televizyon almaya karar verdiğinizde onca seçenek arasından doğru olanı seçmek eminiz ki hiç kolay değil. Firmaların en yeni modelleri karar vermenizi kolaylaştırabilir.
• Televizyonun ekranına karar vermek için, bütçeniz, koyacağınız oda ve kullanım amacınız gibi etmenleri düşünmeniz gerekiyor.
• Ekran boyutunu 0.84’e böldüğünüzde, inç bazında ideal izleme mesafesini bulabilirsiniz.
• LED aydınlatmalı LCD televizyonlar, parlak ışıkta daha iyi görüntü sağlar, genellikle daha ince, daha hafif olup daha az enerji harcarlar.
• 3D’li seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Yeni ultra ince 7900 4k Ultra HD TV bütçesi daha kısıtlı olan, ama UHD resim kalitesi, Android ve Ambilight’tan mahrum olmak istemeyen kullanıcılar için de iyi bir seçenek, Philips.

A65-US-9498 – Ultra HD TV, 3840 x 2160 yüksek çözünürlüğe sahip. 3D televizyon ile birlikte 6 adet gözlük hediye ediliyor, Arçelik.

Curved Full HD TV, ön ve arka plan görüntüleri ayrıştırıp derinliği artırarak sanal bir “3 boyut efekti” sunuyor, Samsung.

Kavisli ekran, görüntüdeki renk bozulması, kontrast ve görüş açısı kaybını engelleyerek görüntünün ekranın her yerinde aynı kalitede olmasını sağlıyor, Vestel.