Tatlı, renkli bir hayat

Ulus’ta bahçe katında konumlanan ev; renkli, bol detaylı ve özenli yapılmış dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Üstelik burası bekar bir erkek evi… Sahibinin bizzat döşediği ev, içerisinde iyi fikirler de barındırıyor.

Oturma grubu ve orta sehpa yerine göre ölçülerde özel imalat marangoza yaptırılmış. Renkli yastıkların kumaşları Unkapanı İMÇ’den alınıp özel diktirilmiş. Puflar Ikea’dan olup duvardaki çiçeklikler ve aksesuarlar Alaçatı, Bodrum ve Mykonos’a yapılan seyahatlerde alınmışlar.

Bahçedeki çiçekler için ev sahibi Murat Cevahir babasından destek almış. Babaoğulun bahçeye olan düşkünlükleri buradan belli oluyor.

“Ev bana huzur ve arkadaşlarımla güzel vakit geçirmeyi ifade ediyor. Evde çok zaman geçirdiğim için yaşadığım ortamda konfor ve rahatlığın sağlanmasının yanı sıra şık olması da çok önemli…”

~Haki L-kanepe Bora Özdemir tasarımı olup Barbo Design’dan alınmış. Yastıkların kumaşları Unkapanı İMÇ’den alınıp özel diktirilmiş. Gri lambader, orta sehpa ve ahşap yan sehpalar Barbo Design’dan, turuncu koltuk, okuma lambası, kitap rafları Ikea’dan alınmış. Tablolar İspanya seyahatinden. Gri halı Step Halı’dan. Yerdeki kırmızı mantar aydınlatma Barbo Design’dan.

Tekstil sektöründe çalışan genç iş adamı Murat Cevahir’in hiçbir destek almadan tek başına yarattığı evi, tek kişilik yaşam için keyifli fikirler, örnek çözümler ve ideal dekor sunuyor.
Evin bulunduğu semt Ulus, hem merkezi ve yeşilliğin içinde hem de ev sahibinin yakın arkadaşları bu semtte oturduğu için tercih edilmiş. Murat Cevahir bu eve 2009 yılında taşınmış. “Evimin bulunduğu apartman yaklaşık 20 senelik. Modern bir yapı. Burada eskiden bir arkadaşım yaşıyordu. Onu ziyarete sıklıkla geliyordum ve o buradan taşınınca, benim taşınmama vesile oldu. 160 metrekare olan evim, 3 oda, 1 salon ve bahçeden oluşuyor. İki ayrı girişi var. Hem apatmandan, hem de bahçeden. Bu da bana müstakil ev hissini veriyor,” diye anlatmaya başlıyor ev sahibi Murat Cevahir.
Ziyaret ettiğimiz eve girer girmez, şaşırıyoruz. Sebep; burası bir bekar erkek evi için oldukça detaylı, renkli ve ince düşünülmüş bir dekorasyona sahip. Bir kadın eli değmiş düşüncesine kapılsak bile, ev sahibi Murat Cevahir çok açık ve net bir şekilde dekorasyonu bizzat kendisi gerçekleştirdiğini tüm samimiyetiyle dile getiriyor. “Ben bu eve girdiğimde oldukça bakımlı ve temizdi. Ama içinde bazı değişiklikler yaptım. Evin bahçesini, bazı iç duvarlarını ve banyosunu baştan yaptım. Salondaki yemek bölümü ve televizyon duvarını taş kaplattım. Zemindeki eski parkeleri sistre ile düzelttim çünkü o eski doku bence eve çok şık bir hava kattı. Evin iç mekanlarını büyütmek ve alanları ferah göstermek için salon ve antre duvarlarını yıkıp açık alan elde ettim ve aynalar kullandım. Taş olmayan duvarları beyaza boyattım. Değişik renklerin uyumunu çok sevdiğim için mobilyalarda ve aksesuarlarda farklı ve canlı renkler tercih ettim. Onların renk seçimini bulundukları bölümlerin enerjilerini yükseltmeleri yönünde yaptım. Evin çeşitli yerlerinde gizli aydınlatmalar kullandım. Evde modern bir dekorasyon hakim olduğu için salonda ve yatak odamda kumaş, mutfak ve banyoda ise stor perdeler kullandım. Evimin her köşesini, odasını kendi zevkime göre dekore ettim. Taşınalı 3 sene oldu ama o zamandan beri hala dekorasyonda değişiklik yapıyorum. Modern, enerjik, yaşayan ve canlı ev düzeninden yanayım. Konforum ve rahatlığım bu evi dekore etmemde bana ilham kaynağı oldu,” diye paylaşıyor ev sahibi Murat Cevahir.

~
Şehir içinde olup da bahçeye sahip olmak büyük bir lüks sayıldığı için ev sahibi Murat Cevahir de şanslı kişilerden biri. Bu evi seçmesinde büyük etken olan bahçeyi özenle düzenleyen ev sahibi, “Bahçenin etrafını çam ağaçları ile kapatıp mevsim çiçekleriyle çiçeklendirdim. Bahçe çok özen, itina ve ilgi isteyen bir yer olduğu için bakımda eksik etmemek gerekiyor. Bahçemde aynı zamanda kendi çizimini yaptığım ve özel ölçülerde yaptırdığım oturma grubu ve yemek masam bulunuyor. Aksesuarlarımı seyahatlerimden zaman içinde topladım,” diyor ve biz de ev sahibi Murat Cevahir’in hoş sohbeti, güleryüzü ve samimi misafirperverliğine konuk olmanın keyfini yaşayarak bu renkli, keyif üzerine kurgulanmış evden uğurlanıyoruz…

İtalyan tasarım yemek masası ve sandalyeleri Barbo Design’dan, İtalyan avize Şişhane’den, hasır halı Ikea’dan, yeşil bitkiler Euro Flora’dan alınırken özel bir ağaçtan yapılmış büfe yine Barbo Mobilya’dan alınmış. Ayna uygun ölçü verilerek özel kestirilmiş. Afrikalı biblolar ev hediyesi gelmiş. Eiffel Kulesi Paris seyahatinden. Jazcı biblo Mudo Concept’ten. Gri perdeler Ikea’dan. 
~
Mutfak dolapları mevcutmuş. Kahvaltı masası, beyaz benekli örtüsü, sandalyeler ve baharatlık Ikea’dan alınırken, tablolar Tepe Home’dan seçilmişler. Dolap üstündeki magnetler çeşitli yurtdışı seyahatlerinde toplanmış. İnek çaydanlık ve şekerlikler Esse’den alınmış.

~

Yatak takımı, kırmızı başucu lambaları ve perde Ikea’dan. Duvardaki siyah/beyaz fotoğraflar Marilyn Monroe’ya ait olup duvar kağıdı İtalya’dan getirttirilmiş.

Yatak ve komodinler Ikea’dan olup baş üstündeki 3 adet tablo Tepe Home’dan, yatak örtüsü English Home’dan tercih edilmiş. Yerdeki kırmızı fener mumluk Paşabahçe’den olup köşedeki tablo Kanyon’dan alınmış.

Çekmeceli dolap Ikea’dan, raf üstündeki tablolar bir yurt dışı seyahatinden. Saat Tepe Home’dan olup klima altındaki tablo Kanyon’dan alınmış. Gri halı ise Step Halı’dan.

~

Açık sistem giyinme dolabı kurgulanmış, bu odaya. Sistem yerine göre özel ölçülerde marangoza yaptırılmış. Halı Ikea’dan.

Lavabo dolabı özel imalat marangoza yaptırılmış. Lavabo Vitra olup ayna uygun ölçü verilerek özel kestirilmiş.

Raftaki çiçek Euro Flora’dan. Duvardaki yazılar ve çizgiler İMÇ’dan alınan duvar kağıdı. Duvarlar mozaikler döşenirken zemin seramik kaplanmış.

“Dekorasyona çok fazla ilgim var ve evle oynamayı seviyorum. Bu sebeple hiç bitmeyen, değişken bir dekorasyon söz konusu burada…”