Tatil fikirleri

Okul zamanı elinizi süremediğiniz çocuk odasını tatil döneminde çocuğunuzla birlikte yeniden şekillendirerek daha neşeli, daha orijinal ve daha fazla düzen sağlayan fikirlerle doldurabilirsiniz. İşte birkaç önerimiz…

Renk değişimi: Çocuğunuzun odasındaki duvarları boyamayı düşünüyorsanız, lavanta rengi gibi sakinleştirici etkisi bulunan, fazla enerjiyi biraz da olsa azaltabilecek dingin bir rengi tercih edebilirsiniz. Rahatlatıcı etkisi bulunan renkler, çocuğunuzun uykuya dalmasını da kolaylaştırabilir.

Çerçeveleyin: Çocuğunuzun odasında fotoğraflarını sergiliyorsanız bunu farklı bir stilde de yapabilirsiniz. Örneğin en sevdiğiniz fotoğraflarından birini büyütebilir, büyüttükten sonra parçalara ayırarak çerçeveleyebilirsiniz. Tabii parçalara ayırmadan parçalara uygun çerçeve bulmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Yaratıcılık zamanı: Karatahta boyası ile yapılan dekoratif düzenlemeler çocukların çok hoşuna gidecektir. Yatak odasında eğlenceli ve interaktif bir fona sahip olmak her çocuğun isteyebileceği bir detay olabilir.

Okuma köşesi: Çocuğunuzu kitap okumaya teşvik etmek amacıyla sıcak bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Rahat, sevimli ve minik bir oturma koltuğu, iyi bir ışıklandırma ve en sevilen kitaplardan oluşan mini bir kitaplık.  İşte bu kadar…

Minik sanatçılara: Sanat çalışmalarını sergilemeyi seven çocuklarınız varsa duvarın bir bölümüne tel ip asarak en değerli eserlerini paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu tip çalışmaları sergilemek için diğer pratik bir yöntem de duvara minik akrilik çerçeveler ya da mantar panolar yerleştirmek olabilir. Böylece eserleri zaman içerisinde güncelleyebilirsiniz. 

Fotoğraflar:Real simple