Taşdelen’de keyifli bir ev

Bedriye Yalçın, eşi ve minik kızı ile yaşadığı Taşdelen’deki apartman dairesinde, romantizm ve eğlenceyi şık bir tarzla birleştirmiş. Ortaya bu keyifli detaylar çıkmış.
Bedriye Yalçın ve eşi Taşdelen’deki bu eve yaklaşık 3.5 yıl önce taşınmışlar. Yeni inşa edilen bir site olduğundan evlerinde hiçbir tadilat yapmamışlar. Duvarlarda çok sade tonlar hatta mümkün olduğunca aynı renk tercih edilmiş. Eşyalarda ise tam tersi ev sahibinin sevdiği tüm renklere yer verilmiş. Pembe, mor, yeşil, gri, kahve ve lake tonları ağırlıklı kullanılan renkler.
Ev sahibi kendisinde kombinasyon takıntısı olduğunu söylüyor: “Renklerin geçişi uyumu benim için çok çok önemli, farklı bir göze ve zevke sahip olduğumu tüm yakınlarım her zaman dile getirmişlerdir, çok alakasız birbiriyle yakışmayacağını düşündüğünüz şeylere muhakkak birşey kombinleme yeteneği belkide bu, bilmiyorum.”Ev döşenirken eşi Bedriye Hanım’ın zevkine güvenmiş ve ona destek olmuş. Bedriye Hanım’da bu konuda Villa Pamir’den yardım almış: “Zevkimi, istediklerimi onlara yansıttım, gösterdikleri birçok çizimde farklılık sağlayarak farklı modelleri bir araya getirerek kombin delisi olduğumu onlar da gördü, hatta sonuca onlar da çok şaşırdı, bu denli uyumu yakalayabileceğim konusunda ufacık da olsa bir ön yargıları olmuştu.”

Yukarıdaki fotoğraf: Shabby chic Bedriye Hanım’ın kendi yaptığı ürünlere instagramda @shabbychiccc adı altında ulaşılabiliyor.

Solda: Salonun odak noktası uzun bir masa. Bu masa sıklıkla lezzetli sofralara ev sahipliği yapıyor. Ev sahibi sofranın arkasında yer alan büfenin üzerini de sunum için kullanıyor.

Sağda: Ev sahibi beğendiği mutfak modelini Güliz Muratiyigün ile çalışarak evine uygulatmış. Mutfağın bir duvarını oldukça şık bir duvarkağıdı süslüyor. Duvar kağıdının uygulandığı duvarı Bedriye Hanım’ın kendi tasarımı olan ürünler süslüyor.

Solda: Bedriye Hanım kendi ve eşi için salonda keyifli bir sohbet köşesi oluşturmuş. Mobilyalar Villa Pamir’den.Solda:
Yatak odasındaki mobilyalar Villa Pamir’den. Yatak başı özel olarak yaptırılmış. Yastıklar Dekorluk’tan alınmış.