Sonbahar stili: Retro

0

Dekorasyon stilllerini bir torbaya koyduk, karışıtırdık ve çektik. Şansımıza tatlı, sıcak renkleri bolca kullanan retro çıktı.

Retroyu uygulamanın yolları:
50’lilerin ikonik mobilyalarından yetmişlerin aydınlatmalarına kadar uzanan geniş bir dönemi retro olarak kabul ediyoruz. Bu dönemi yansıtan pek çok kült obje, mobilya ve desen var. Üstelik dekorayonu komple yenilemeksizin basit birkaç dokunuşla bu stili çağdaş mekanlara da adapte edebilirsiniz.

ESKİYLE YENİYİ KARIŞTIRIN Tüm evi benzer ürünler ve aynı dönem seçenekleriyle doldurmak bir miktar gerçekdışı durabilir. Bu yüzden en doğrusu güncel  dekorasyon stilini fazla bozmadan eski dönem detaylarını aralara serpiştirmek olabilir. Tıpkı bu salondaki retro koltuk ve sehpayla  daha çağdaş halı, tablo ve aksesuarların birlikteliği gibi.
etsy.com


SÜRPRİZLERE AÇIK OLUN Retro biraz da kalıpların dışına çıkmak, farklı ve sürprizli seçeneklere izin veren bir stil. O dönemi yansıtan geometrik desenli yastıklar, stilize çiçekli nevresim takımları ya da odaya girdiğinizde göze çarpan dönemin en ikonik formlu sputnik avizesi gibi ürünler kullanarak basit ama etkili olabilirsiniz.
Spider avize, Loda.

KURALLARI YIKIN Stili uygularken ille de öne çıkan belli renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı yılları ve temaları karıştırarak da retro olunabilir. İskandinav stili, orta yüzyıl dönemi mobilyalar, marin renkler ve metalik dokular bir arada harika efektler yaratır.
vanessaarbuthnott.co.uk

MÜKEMMEL ODAK NOKTASI İÇİN Tek bir mobilyayla yaratacağınız odak noktası küçük bir salonda yeterli olabilir. Odanın kalanındaysa sade ve düz hatlı mobilyalar ve sedece stilin renk temasını kullanın.
hubsch-interior.com


VINTAGE ÜRÜNLERE YER AÇIN Stilin başrol oyuncuları aksesuarlar dönemi yansıtmaya yardımıcı olur. Bu yüzden farklı seyahatlerden alınma, eskicilerden toplama ve elebette aileden kalma pek çok şeyi raflara yerleştirme vakti.
3.bp.blogspot.com

DETAYLARA DİKKAT! Evet bu stili çok seviyorsunuz ama tamamen böyle bir ev istemiyorsanız birkaç anahtar parça da işinizi görür. Sadece seçimlerinize dikkat edin. Modern bir büfeyi ilginç bir vazoda taze çiçeklerle süsleyebilir, yemek masasında ikonik sandalye modellerini kullanabilirsiniz.
catherinedash.com

YALINLAŞTIRIN Eğer kendinizden çok emin değilseniz bütün aksesuarları bir arada ve aynı anda kullanarak karmaşa yaratmak yerine, belli köşelere doğru ürünleri daha az aksesuarla kullanarak yalın ama doğru bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Hele de yaşam alanlarınızı yeterince geniş değilse.
urbanoutfitters.com

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.