Şöminenize stil katın

Ateşin büyüsüne kapılmamak ne mümkün!

Eğer evinizde sizi büyüleyen bir şömineniz varsa ona ayrıcalık kazandırmak ya da farklı şekillerde değerlendirmek elinizde…

Kışın şöminede dans eden alevlerin karşısında oturup bir battaniyeye sarınmak gibisi yoktur. Yine de, ortama sihirli bir dokunuş ekleyen sadece ateşin kendisi değildir, şöminenin çevre düzenlemesi de inanılmaz bir etki yaratır. Şöminenin çevresini süslemek, mekanda güzel bir ambiyans oluşturmak için yapılabilecek en önemli harekettir. Sandalyelerle ve her iki tarafta da birbirine eşit raflarla yapılan bir aranjman, şöminenin önünde davetkar bir oturma alanı oluşturan bir klasiktir. Ek olarak renklerle, desenlerle veya aksesuarlarla baca duvarını vurgulayabilirsiniz. Mevcut şömine rafına doğru uygulanacak güçlü renk tonlarıyla harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Mesela beyaz bir şömineyle çelik mavisini eşleştirmeyi deneyin.

Renk odağı: Kışın şöminenizi sıcak renklere boyayarak öne çıkarabilirsiniz. Eğer bir şömine rafınız yoksa doğal bir ahşap parçasından pratik bir şekilde kendiniz de bir raf yapabilirsiniz. Işıltılı bir karşılama için büyük mumlarla veya renkli dekorasyon ışıklarıyla düzenlemenizi tamamlayabilirsiniz.

Farklı kullanım: Kullanmadığınız ve önünü kapattığınız bir şömineniz varsa, farklı bir kullanım alanı oluşturun. Şöminenin girinti alanını kitaplık olarak ya da eşyaları sergilemek için ekstra sergi alanı olarak kullanabilirsiniz. Boş bir şömineyi depolama amaçlı kullanabilir, şömine rafında aksesuarlarınızı sergileyebilirsiniz.

Kullanışlı niş: Eğer kullanılmayan büyük bir şömineniz varsa, buraya bir büfe koyarak bu nişin avantajlarından faydalanın. Özellikle büfe, girinti ve yan duvarları aynı renkte boyarsanız daha etkili bir görünüm yaratmış olursunuz.

Şömine rafında: Kişisel süs eşyalarınızı veya aksesuarlarınızı sergilemek güzel sonuç verir. Büyük dekoratif harfler raf üzerinde harika durabilir.

Güzel kombinasyon: Mumlar, modern veya geleneksel fark etmeksizin bir şöminenin üzerine dizildiğinde mükemmel görünürler. Alana ekstra renk ilave etmek için saksı çiçeklerini deneyin. Toprak saksılar, dönem şöminelerinde güzel görünürler. Ayrıca farklı yükseklikteki mum ya da şamdanlar kullanarak bu alandaki sıradan görünümünü de engelleyebilirsiniz.

Farklı görünüm: Monokromla eskiye dönün. Koyu renklere boyanmış bir şömine, heykel gibi görünen vazolara arka plan oluşturmak için çok uygundur. Azami etki yaratmak için parlak ve mat beyaz vazolardan bir karışım yapın ve buna renkli bir vazo ekleyin.

Zara Home.

HAZIRLAYAN GÜNEŞ ULUKUŞ AKCASU / GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ