Soğuk havada içiniz ısınsın

Zig&Zag Craft’ın yaratıcıları Naz Apak ve Zeynep Eray ile bu ay içinizi ısıtacak iki projeye imza attık. Alın kupanızı ve sıcak çikolatanızı içmeye başlayın.

RENKLİ KUPA
MALZEMELER: Beyaz kupa, renkli objeler, eski bir kap, kürdan.
YAPILIŞI: Kaba ılık su koyun. İçine birkaç damla farklı renkte ojelerden damlatın ve kürdanla şekil verin. Bu işlemi biraz hızlı yapmaya gayret edin çünkü ojeler hemen film kıvamına gelir. Ojeler film kıvamındayken kupayı içine batırın. Oje kupanın etrafını sardığında çıkarın. Kağıt havlu yardımıyla fazla suyunu alın ve kurumaya bırakın. Oje kuruduktan sonra renkli kupanızda sıcak çikolatanın keyfini çıkarın. Püf noktası: Kupanızın uzun ömürlü olması için elde yıkayın.

SICAK ÇİKOLATA
MALZEMELER: Bitter ve sütlü çikolata, marshmallow şeker, kağıt bardak, baston şeker, jelatin, ip, etiket.
YAPILIŞI: Benmari usulü bitter çikolatayı eritin. Renk geçişi olması için ayrı bir kapta sütlü çikolatayı eritin. Sırayla kağıt bardağa dökün. İçine marshmallowları yerleştirin ve ortasına baston şekeri saplayın. Çikolatanın sertleşmesi için buzdolabına koyun. Sonra bir kupaya yerleştirin ve üzerine sıcak süt dökün. Biraz eridikten sonra karıştırarak keyifle içebilirsiniz. Ayrıca jelatin ve etiketle süsleyip sevdiğinize de hediye edebilirsiniz. Püf noktası: Baston şekeri sabit tutmak için alüminyum folyo kullanabilirsiniz.

HAZIRLAYAN ZİG&ZAG CRAFT / zigvezagcraft.com FOTOĞRAFLAR BİLGE CAN GÜRER