Suni kürk battaniye, Tchibo.

Soğuk doğanın sıcak etkileri

Kışın beyaza boyadığı, uykuya yatan doğa; renk, doku ve malzeme bağlamında içimizi ve evlerimizi ısıtıyor.

Elimizde bir bardak sıcak çikolata pencereden bakarken seyrettiğimiz dışarıdaki hava ne kadar soğuk ve ürkütücü bir etki bırakırsa bıraksın, mevsimin doğası gereği malzeme ve renkleri de içimizi ısıtacak kadar sıcak. Evimi ille de yazın değiştireyim demiyorsanız, kışın doğasından ilham alabilirsiniz.

DOKULARLA
Mevsimin yoğun ve kalın dokularını kullanmak evde kışı hissetmenin en kolay yollarından. Suni kürk, peluş ve örgü battaniyelere sarılıp yağan karı seyretmek ruhunuza çok iyi gelir. Ancak bu doğallık kimi zaman boğucu geliyorsa şarap bordosu, koyu kırmızı ve nefti yeşilden yardım alın.

 

affari.nu

RENKLERLE
Siyah, taba, biraz ham ahşap tonu, bir miktar eskitme beyaz, bir tutam kürk ve sıcak dore ışıltılar… İşte kış mevsiminde evde küçük lüksler yaratmanın kısa tarifi.

 

H&M Home.

AKSESUARLARLA
Gemi, fener ve deniz teması yaz aitse geyik, kar tanesi, çam ağacı dalları da kışa özel aksesuarlardan. Mevcut düzeni bozmadan etrafa serpiştireceğiniz dekoratif süsler, biblolar atmosferi güçlendirirken küçük, sevimli kış köşeleri oluşturur.

 

Laura Ashley.

IŞIKLA
Işık evde tüm renkleri ve malzemeleri birleştirir ve tematik atmosferler yaratır. Bu yüzden yaşam alanlarında bir köşede ahşap fenerlerde yakılan mumların yaydığı sarı, yumuşak ışıklar kış dokuları ve renkleriyle birleşerek harika ve sımsıcak bir atmosfer yaratır.