Sofranız tamam mı?

Bahçe, balkon ya da yemek odasındaki masanız için pratik ve bütçenizi sarsmayan bir orta süsü hazırlayabilir, özellikle haftasonu ve tatil zamanlarında keyifle vakit geçirdiğiniz lezzetli sofranızı daha da hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Orta süsü olarak kullanabileceğiniz birkaç seçenek… 

Kavanoz ve şişeler
Yeni bir vazo almak yerine eski kavanoz ve şişelerinizi akşam sofralarınızı süsleyen vazolar haline dönüştürebilirsiniz. Ortancalar bu tip bir düzenleme için güzel ve şık bir seçenek olabilir.  
Meyve ve çiçekler
Masanızda organik bir orta süsü istiyorsanız bahçenizden toplayacağınız meyve ve çiçeklerle uyumlu ya da tamamlayıcı renk tonlarını içeren bir düzenleme yapabilirsiniz. Yeşil ve mavi ortancaların saplarını kısa kesip, yeşil elmalarla süsleyebilirsiniz.
Mumlar
Mumlar yılın her döneminde kullanabileceğiniz harika orta süsleri olabilir. Yemek odanızın dekorasyonuna uygun, hoş tasarımlı mumluklar tercih ederek odanızda ya da bahçeye kuracağınız masada farklı bir hava yaratabilirsiniz.
Kaseler
Yayvan kaselerinizi masanızda orta süsü olarak kullanabilirsiniz. İçerisini çiçeklerle dolduracağınız bu tip kaseler, dikey düzenlemelere göre yemek esnasında karşınızdaki kişiyle daha rahat konuşmanızı sağlayacaktır. Kaselere yerleştireceğiniz papatyalar masanızda romantik bir hava estirebilir.
Şamdanlar
İrili ufaklı şamdanları bir arada kullanarak masanız için görkemli bir orta süsü hazırlayabilirsiniz. Masanıza renk katmak isterseniz renkli şamdanlar tercih edebilir, isterseniz de sprey boya ile odanızın düzenlemesine uygun olarak şamdanları boyayabilirsiniz.
Kabak
Sonbahar yaklaşırken masanın ortasına kocaman bir balkabağı yerleştirmek aklınıza geldi mi? Kabakla enteresan bir orta süsü hazırlayabilir, turuncu tonlarını masadaki diğer aksesuarlarda da kullanabilirsiniz.
Şekerlemeler
Masanın ortasına yerleştireceğiniz vazoların içerisine çiçek saplarını saklayacak şekilde boncuklar ya da şekerler yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde eğlenceli bir görünüm sağlayarak masanıza renk katabilirsiniz.

Fotoğraflar: Flora fauna weddings, Idoaz