Sofralarda yaz esintileri

Yazın sofra kurmak ayrı bir keyif. Canlı renklerde, eğlenceli neşeli sofra takımları ve ürünleriyle bu yaz, günün farklı saatlerinde keyifli sofralar hazırlayabilirsiniz.

Sofra hazırlarken…
• Masadaki uyum masa örtüsü ile başlar. Örtü ve peçetelerin birbiri ile uyumlu olmasına özen gösterin. Keten,  işlemeli keten ya da dantelli örtüler sofranızı daha şık gösterecektir. Masa örtüsünün boyutları masanız ile  orantılı olmalıdır, yani ne çok kısa ne de ayağa dolanacak kadar uzun olmasına dikkat edin.
• Sofra düzeninde masanın ortasına koyacağımız vazonun ve çiçeğin yüksekliğine dikkat etmemiz çok önemli. Uzun ve gösterişli çiçekler karşımızdaki kişi ile iletişimimizi engelleyeceği için küçük çiçekleri tercih etmekte  fayda var.
• Renkli fincanlarınızı çiçek düzenlerken kullanabilir, şık demliklerinizden yardım alabilirsiniz.


Şeker renklerini bir arada kullanarak kuracağınız bir sofra, daha birinci dakikada etkisini gösterecek, misafirlerinizi yemeğe davet edecektir.
Flora Press.

Organik malzemeler, pürüzlü ve asimetrik yüzeyler, floral desenler ve yeşil bitkilerle doğaya yakın bir sofra teması yaratabilirsiniz.
Villeroy&Boch.

Marin ve denizci temasının anahtarı çizgililer, balık ve deniz kabuklularının yuvarlak formları ile hasır örgülüler  olacaktır.
Boyner Evde.