Sofralara yaz geldi

Yaz aylarında sofralarda da hareketlilik başlar. Açık havaya taşınan sofralar daha bir renklenir, çiçeklenir, canlanır. Minik ya da iri çiçek desenleri, ekoseler, pembeler, maviler gerek sofra takımlarını gerekse sofra tekstillerini renklendirmeye bu sezon da devam ediyor. Cam, ahşap gibi doğal malzemeler ise, sofra takımları ve aksesuarlarında doğallıktan yana seçim yapanlara ilham veriyor. Siz de sofranızı ayrıcalıklı kılmak için  stilinizi belirleyin ve kendiniz ve gerekse misafirleriniz için şık sofralara imza atın. Bunu “nasıl başarırım” diye düşünüyorsanız da işin uzmanlarından aldığımız ipuçlarını okuyun.

Riverdale

Bu yaz sofralarda neler var?
Yaz sofralarında pastel renkler ön plana çıkıyor. Çiçekler ise her yaz olduğu gibi bu yılın da vazgeçilmezleri  arasında. Bu yaz özellikle pudra renklerinin ağırlıkta olduğunu belirten Emsan Genel Müdürü Uğur Kaymak sezonun yeniliklerini şöyle anlatıyor: “Bu yaz mutfak ve sofralarımızda geçen seneye benzer olarak pastel  renklerin hakim olduğunu ve özellikle pudra renklerin tercih edildiğini görüyoruz. Bununla beraber pembe  renklerin yavaş yavaş ön plana çıktığı ürünleri de tezgahlarda görmek mümkün. Tencere ve tavalarda hala  seramik kaplı ürünler tercihlerde ön sıralarda yer alırken, geleneksel yanmaz yapışmaz ürünlerdeki teknik gelişmeler nedeni ile de tekrar geri dönüşte yaşanıyor. Sofra gereçlerinde sade desenli çatal kaşık bıçak  takımları ve küçük çiçekli, ağırlıklı pembe renkli desenler içeren yemek takımları ve pastel renkli aksesuarlar ile bu yaz sofraları renklendirecek.”

Olmazsa olmazlar
Yaz sofralarının olmazsa olmazları arasında bu yıl ilk sırayı mevsimin sıcak esintilerini sofraya taşıyan çiçek  desenli yemek takımları alıyor. Özellikle beyaz, krem ile uçuk pembe, şeftali, mint yeşili tonlarının olduğu  çiçek desenleri en fazla tercih edilen yemek takımları arasında yer alıyor. Bu sene alışılmışın dışına çıkılıp,  marin desenler yerine beyaz-mavi-lacivert tonlarındaki çiçek desenleri kullanılarak çok farklı ve şık  kombinasyonlar elde edildiğini söyleyen Bernardo Pazarlama Müdürü Yeşim Çağlar yazın olmazsa olmazlarını  ise şöyle anlatıyor: “Yaz sofralarında mutlaka taze çiçekler olmalı. Çiçeklerle yapılan aranjmanları  klasik bir şekilde vazolara koyabileceğiniz gibi, katlı kurabiyelik, cam kapaklı kek fanusları gibi farklı parçaların  içine de kendi zevkinize göre çiçek düzenlemeleri yapabilir ve sofranızı şenlendirebilirsiniz. Bu yaz  çiçek desenli yemek takımları, taze çiçek aranjmanları ve açık tonlardaki runner ya da amerikan servisler sofraların vazgeçilmezi olacak.”

Picture press

Bernardo

STİLİNİZİ SEÇİN

Lavanta esintisi: Çay sofralarınızda lavanta çiçekleri açsın. Lavanta rengi çay takımlarınızı uyumlu renklerde sofra tekstilleriyle tamamlayın.

Romantik beyaz:
Beyazın asaleti ile porselenin ihtişamlı dokusunu birleştiren yemek takımlarıyla romantik sofralar kurun.

www.porselensepeti.com
İngiliz asaleti:
Beş çaylarınız için iri gül desenli çay takımlarını tercih edebilirsiniz.
Böylece klasik İngiliz beş çayı ritüelini evinizde yaşayabilirsiniz.