Sofistike renklerin dingin yansımaları

Eijffinger floklu ve metalik duvar kağıtları: 
(rulo/5 m)116-150 Euro, Lot.

Metalik, gri ve beyazı bir arada kullanırken hem geleneksel formlarla doğadan ilham alabilir, hem de minimalist yaklaşımlarla sürrealist evler yaratabilirsiniz.

Koltuk: 319 TL.,
Boyner Evde.

Paletin diğer tonları ile uyumlu duran gri, beyaz ve metalik üçlüsünün yaydığı zarif etki ilk bakışta ev atmosferi için fazla solgun ve dingin gelse de, ahşap, keçe ve yün gibi doğal malzemelerle kullanıldığında oldukça sıcak ve yumuşak hisler uyandırıyor. Kullanımı zor ama şık yaşam alanları yaratan bu renk kombinasyonu, birbirine taban tabana zıt dekorasyon stillerini yaratma imkanı da tanıyor. 

Vivaldi parlak lake büfe:
 794 TL., Bellona.


Geleneksel mi? Çağdaş mı?

Sakin ve soğuk griyi, yumuşak ve ferah beyaz, ışıltılı ve sofistike lame tonlarla kullanırken belli bir denge kurmanız gerekir. Birinin fazla öne çıkması istediğiniz dekorasyon etkisinden uzaklaşmanıza sebep olabilir.

Çağdaş ve modern bir görünüm yakalamak istiyorsanız üçlü renk kombinasyonunu deri, krom ve parlak lake gibi dokularla kullanın. Bu biraz maskülen bir hava yaratsa da, istediğiniz etkiyi sağlarsınız. Ekose ve geometrik desenleri düz olanlarla birlikte kullanın. Böylece mekana biraz hareket kazandırmış olursunuz.

Alvhem Mäkleri&Interiör.

Geleneksel çizgileri tercih ediyorsanız patine, doğal ahşap, mat lake cilaLar ve yünlü ya da kürk dokularla deneyin. Yaratacağı ışıltılı ve sıcak etkiyle eviniz bir anda feminen bir havaya bürünür. Abartıdan uzak etnik motifli, çiçekli ya da damask desen seçimleri yaşam alanlarında biraz lüks ama şık bir etki bırakır. 

Kanvas tablo: 
41,28 TL., Euro Flora.

Seramik biblo şamdan: 

33,90 TL., YKM.

~Bu renklerle deneyin
Nil yeşili: Gri, beyaz ve metalikle naif ve zarif bir etki yaratır. 
Gül kurusu: Ağırbaşlı bir görünümün dışında romantizm hissi de verir. 
Lila ve mor: Sofistike, sıra dışı ve belki de gizemli bir atmosfer için…


Üçlü mum seti: 
69,90 TL., Debenhams
.


Yatak odasında

Modern, romantik ama sofistike bir yatak odasında uygulayın. Tuğçe Vizon nevresim takımı: 299,90 TL., Karaca Home.Mutfakta
Davet sofranıza ışıltı eklemek için deneyin.

Amerikan servis: 39,95 TL.,
halka: 9,90 TL., Marks&Spencer.

Porselen çay takımı:
 250 TL., YKM
Aladeco seramik tabaklar: 

15,95-59,95 TL., Zara Home.

Beş adımda renkleri kullanmak

1. İşe duvar rengine karar vermekle başlayın. Bu açık gri ya da beyaz olabilir. Rengin açıktan koyuya varyasyonlarını da deneyebilirsiniz ama bütünlük için benzer tonlar uygulayın. Grinin koyu tonlarının odaları olduğundan daha küçük, açık tonların ise ferah gösterdiğiniz artık biliyoruz.


Saten yastık: 99,95 TL., 
Marks&Spencer.

2. Duvarda gri uyguluyorsanız mobilya ve tamamlayıcı aksesuarlarda beyaz kullanarak rengin ağırlığını kırın. Aynı uygulama beyaz duvarlar için de geçerli. Griyi döşemelik ya da yastık gibi tekstillerde kullanın.

B8,95-16,95 TL., Marks&Spencer.

anyo paspası: 44,95 TL., el havluları: 

Kapitone sırtlı koltuk: 
399 TL., Boyner Evde.


Saten yastık: 
49,50 TL., Deco Center.

Philips krom masa lambası: 
42,90 TL., Baumax.

3. Gri ağırlıklı seçimler için farklı renk enjeksiyonları yerine gümüş, krom ve ipek gibi yansımalı dokularla zenginleştirin. Bu detaylar mekanlara derinlik de katar.

Metalik başlıklı abajur: 

229,95 TL., Marks&Spencer


4. Metalik yansımaları aksesuar 
ve desenlerde tercih edebilirsiniz. Alüminyum, kumlanmış nikel ve paslanmaz çelik vazo, şamdan, tepsi, çerçeveler ve dekoratif süslemeler ortamınıza ışık katacaktır. Hatta ev elektroniğinde bile tercihlerinizi metalik yansımalar yönlendirebilir. 
 Aynalı metalik kutu:
49,50 TL., Mudo Concept.

Resim çerçeveleri: 
25-29 TL., YKM.

Gümüşi çerçeveli ayna: 
399 TL., İstikbal.


Metalik fil biblo: 
29,95 TL., Boyner Evde.

5. Üçlü renk kombinasyonuna dördüncü renk de eklenebilir. Bu, griyihangi yoğunlukta kullandığınıza ve dekorasyon stilinize göre değişir. Modern bir dekorasyon stiliniz varsa dördüncü renginiz siyah olabilir. Klasik stiller için mavi tonları ve laciverti de deneyebilirsiniz. Biraz kırmızı ya da yeşil eve ihtiyacı olan dinamizmi verecektir.