Small, medium, large banyolar

Pratik çözümlerle banyonuzu baştan kurgulayın.

Banyo çoğu kez alanı nasıl en iyi şekilde değerlendireceğimizi kestiremediğimiz mekanların başında gelir. Ebatlarına göre pratik çözümlerle banyonuzu baştan kurgulayabileceğiniz 3 çözümümüz var.

SMALL BANYOLAR
Küçük de olsa hala onunla ilgili yapılabilecek pek çok şey var. Biçimsiz mimari/yapısal detaylar doğru organizasyon elemanlarıyla işlevsel bir hale gelebilir.

Klozet, lavabo, Kale. Batarya, duvar kağıdı, vinil zemin kaplama, aynanın önündeki raf, tabure, Koçtaş. Beyaz mini dolaplar, lila kova, askıdaki havlu, paspas, Mudo Concept. Beyaz-hasır sepet, metalik gri hasır kutu, pembe çerçeve, sabunluk, diş fırçalık, Boyner Evde.  Su yeşili mumluk, terlik, pembe-hasır sepet, tekstil parfümleri,  sabunlar, duş jeli, body scrup ve losyonlar, beyaz dantel efektli mumluk,  yıldızlı mumluk, Chakra. Ayna, büyük sepet içindeki rulo havlular, kelebekli tablo, yanındaki mini rulo havlular, pembe mumlar, su yeşili emaye vazo, beyaz  raflar, hasır saksılar, yapay çiçek aranjmanı, Ikea. Yuvarlak karton kutu,ferforje askı, şeffaf kutular, Zara Home. Metalik gri sepetin içindeki havlular, yuvarlak kutu üzerindeki havlu, kelebekli havlular, English Home.

İnce raflar kullanışlı bir alan yaratır. Derinlikleri fazla olmadığı için alanı bölmezler. Küçük banyolarda alanı olabildiğince geniş göstermek için ışık salınımını sağlamak gerek. Geçirgenliği yüksek şeffaf aksesuarlar da bunu başarabilmek için iyi birer seçim. Alanın dar olduğu bu tarz küçük banyolarda mutlaka asma lavabo kullanarak alt kısmını depolama üniteleri ile  değerlendirin. Duvar alanını çalmadığınız için mekanın da daha geniş görünmesini sağlarsınız.


MEDIUM BANYOLAR
Orta büyüklükteki banyolarda temel hedef hem alanı maksimum düzeyde kullanmak hem de atıl konumdaki köşeleri en iyi şekilde değerlendirebilmek.

Klozet, lavabo, Kale. Batarya, süpürgelik ve bordür olarak kullanılan straforlar, zemindeki vinil kaplama, mavi tuvalet fırçası ve peçetelik, ev şeklindeki kutu, yeşil sepetler, Koçtaş. Paspas, tabure üzerindeki bambu sepet, içindeki banyo terlikleri, pembe ve su yeşili hasır  kutular, lavanta aranjmanı, nakışlı beyaz ve su yeşili havlular, çiçek formlu oda  parfümü, sabahlık, Chakra. Yuvarlak kutu, S kancalar, Zara Home. Lavabo  dolabı olarak kullanılan şifonyer, ayna, köşe raf, çiçekler, tabure, Tepe Home. Aplik, mavi çöp kovası, Mudo Concept. Raylar, beyaz kutular, beyaz kare raflar,  beyaz dikdörtgen raf, tül, Ikea. Duş jelleri, yerdeki çiçekli terlikler, çiçekli havlular, lila renkli sabunluklar, mavi sürahi, English Home. Yeşil duvar kağıdı, HannaHome.

Küçük ebatlı akrilik raflar hem hesaplı hem de duvar alanını değerlendirmek açısından akılcı ve hafif seçeneklerden. Köşeler atıl kalmasın! Üçgen formlu köşe raflar biçimsiz köşeleri değerlendirmek açısından ideal. Ence geniş sepetler yerine sorunlu alanlar için dar çamaşır sepetlerini tercih edebilirsiniz.
LARGE BANYOLAR
İki kişilik bir düzen… Konforlu ve hijyenik. Herkesin kendine ait bir dolabının ve lavabosunun olması fikri bizce bu açıdan ideal bir tercih.

Lavabolar, Kale. Lavabo etejeri olarak kullanılan ham ahşap şifonyerler, paspas, püsküllü havlular, Fransız stili fırça, diş fırçalık, sabunluklar, hamam seti, Mudo Concept. Fener, dilsiz uşak, Tepe Home. Zemin, duvar kağıdı, bataryalar, Koçtaş. Rulo mavi havlular, duvardaki havluluk, püsküllü peştamal, tığ işi kase, English Home. Vazo, kuşlar,  Boyner Evde. Pembe havlular, bambu duş matı, Chakra. Duş perdesi, perde rayı, çiçekler, tabure olarak kullanılan sepet, tepsi, ayanalar, raflar, mumlar, Ikea.

Havlular hem elinizin altında olsun hem de duvar alanını işgal etmesin istiyorsanız ayaklı havluluklar ya da dilsiz uşaklar kullanabilirsiniz. Kişisel eşyaları organize edebilmek adına her aynanın önüne birer raf koyabilirsiniz. Rafların derin olmaması lavabo alanını ideal biçimde değerlendirmenizi sağlar. Duşun yanında mutlaka havlu ve bornozlar için birkaç askınız olsun. Düzen ve kullanışlılık açısından küçük ama iyi bir fikir.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR AHMET GÜL/PTS YAPIM ASİSTANI BİLGE CANDAN YILMAZ