Size özel

Yatak odası evin özel alanıdır. Bu nedenle yatak odanızı dekore ederken kendi kişiliğinizi, ruh halinizi ön planda tutmalısınız. Eğer “yatak odası mutlaka romantik olmalı” diyenlerdenseniz, önerilerimize göz atarak yatak odanızı çok daha romantik bir havaya sokabilirsiniz.

– Renk paletinin pastel renklerine ve beyaza sadık kalın. Klasik romantik renkler olarak limon, leylak, uçuk pembe, pastel yeşil ve mavi ideal bir seçim olabilir. Bu renkler arasından birisini seçebilir ya da farklı renklerle kombinler yaratabilirsiniz.
– Duvar kağıdı, perde ve yatakta çiçekli desenler kullanın. İri ve dağınık çiçekli ya da minik çiçekli tekstil ürünleri seçebilirsiniz. Çiçeklerin yanı sıra kelebek ve kuş desenli ürünler de tercih edebilirsiniz.
– Eğer küçük desenli bir duvar kağıdı seçerseniz bunu odanın tümüne uygulayabilirsiniz. Büyük desenli duvar kağıtlarını ise yatağın arkasındaki duvara uygulayarak bu alana farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.
– Romantik bir yatak odasında, yatak mutlaka odak noktasında olmalı. Tarzınıza göre dikmeli, ahşap ya da pirinç bir yatak tercih edebilirsiniz. Büyük ahşap bir yatak başı yatağınızın daha dramatik görünmesini sağlayabilir.
– Ahşap mobilyalar romantik bir hava yaratmak için ideal bir seçim. Beyaz ya da pastel renklerde boyanmış ahşap mobilyalar ile romantizmi yakalayabilirsiniz.
– Venedik tarzı bir ayna da odanıza farklılık katabilir.
– Romantik bir yatak odasında mutlaka bir tuvalet masası bulunmalı. Tuvalet masanızın üzerine yerleştireceğiniz parfüm şişeleri, şık bir ayna, makyaj malzemeleri ve mücevherler sizi yansıtırken şımarmanızı da sağlayabilir.
– Büyük dekoratif aynalar, fotoğraf ve resimleriniz için şık çerçeveler seçin. Çiçek, kelebek ve kuş resimleri odanızda oldukça hoş duracaktır.
– Dantel perdeler yatak odanızın havasını değiştirebilir.
– Vazolara yerleştireceğiniz gül ve zambak gibi taze çiçekler bu romantik ortamın tamamlayıcısı olabilir.
– Tavan aydınlatması yerine geleneksel tarzdaki başucu lambalarıyla aydınlatmayı sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf: Laura Ashley