Siyaha düşen renkler

Derin, gizemli renk siyah, çiçeklerin ve enerjik renklerin canlandırıcı etkisi birleşerek bol kontrastlı ve dramatik detaylar yaratıyor.

Kimi zaman sadece küçük bir puf, bir lambader şapkası ve minderde kullanmak da yeterli olabilir. Ancak bu durumda kanepe ya da büfe gibi salonun en büyük parçası mutlaka düz siyah olsun.

İşin 5 kuralı:
Doğru çiçeği bulun: Koyu zeminlerde iri çiçekler tercih edin. Arka fonda stilize ya da çarpıcı renklerde tablo desenleri kullanın ve modern motiflerle geleneksel çizgileri karıştırın.
Koyu renkler seçin: Gri ve mor gibi gösterişli ama koyu tonlu renk karışımları kullanarak mekana sıcaklık kazandırın.
Renk kontrastları yaratın: Yeşil tonları evlerin enerjisini yükseltir, metalik yansımalar dinamizm kazandırır, neon renkler modernize eder.
Sınırlandırın: Çiçekleri ya da renkleri sadece duvarda ya da mobilya döşemesi gibi belli bir üründe toplayarak sınırlandırın.
Dengeleyin: Yoğun desenleri dengelemek için aralara genişçe yüzeylerde düz kumaşlı ürünler ekleyin. Bu dramatik etkiyi artırır.
• Siyah fonda çiçekli bir duvar kağıdı uygulayacaksanız çiçekleriniz yumuşak ve romantik tonlarda olsun. Bu yaşam alanınızda daha sakin bir atmosfer yaratır. Uygulamayı tek bir duvarda yaparak dikkati bu alana çekebilirsiniz. Diğer duvarlarda desenin içindeki en açık tonu uygulayın. Mobilya ve aksesuarlardaysa olabildiğince sade formlar ve detaysız, düz hatlara yönelin.
• Bu uygulamayı yemek alanında yapıyorsanız duvar kağıdı yerine duvarı yekpare dijital baskılı bir pano ile kaplayabilirsiniz. Bu durumda desen seçiminiz daha çok dingin doğa fotoğrafları olsun.
• Siyah fonda çiçekli veya renkli seçenekler fazla karanlık gelebilir. Ayrıca yatak odası gibi rahatlatıcı olması gereken mekanlarda bunu sadece nevresim takımı ve yatak örtüsünde kullanın ve atmosferi aynı stilde büyük bir tablo, biblolar veya benzer desende bir halıyla tamamlayarak desen bütünlüğünü devam ettirin.

Siyah zeminli kumaşları koltuk kılıflarında kullanıyorsanız duvara ve zeminine hakim olan renginiz paletin açık tonları olsun. Böyle bir kumaş geniş yüzeylerde daha gösterişli durur. Bu yüzden kanepede tercih edin. Koltukları düz renkte kullanın.

guildery.com

casaydiseno.com