Şık, işlevsel ve hesaplı… 2 stilde 2 banyo çözümü

Son güncelleme:

Modern yalınlık ya da klasik zarafet… Tarzınıza göre evinizi ve özellikle de yüksek fiyatlı ürünlerin şekillendirdiği banyonuzu, bütçenizi koruyan akılcı hamleler, uygun fiyatlı dekoratif seçeneklerle yenilemek için iki seçenek hazırladık.

4 KİLİT STİL HAMLESİ

Bertrand Lejoly tasarımı D-Neo serisi, Duravit.
  1. Banyonuz küçük metrekareliyse büyük ebatlı aynalarla ferahlatın. Çünkü aynalar ışığı yansıtarak genişmiş gibi bir illüzyon yaratır.
  2. Kalın lifli organik pamuk ve bambu havlular her banyoya lüks bir his verir. Beyaz yerine taş grisi, bej ve açık yeşil gibi dingin ve doğal tonlar tercih edin.
  3. Banyoda küçük de olsa solo bir küvet diğer parçalardan rol çalarak şık bir odak noktası yaratır. Böylece eski mobilyalar, saniter ve diğer detaylar da fazla göze batmaz.
  4. Dracaena Marginata ve Kurdele çiçeği gibi hava temizleyen, oksijen miktarını artıran ve 24 saat içinde havadaki karbonmonoksiti emebilen ev bitkileri dekoratif olduğu kadar sağlığınıza da fayda sağlar.

İLHAMINIZ DOĞA OLSUN

Tekerlekli solo raflar küçük banyolarda daha az yer kaplar. – Nysjon/ Bjorkan lavabo dolabı: 1.118 TL., Ikea.

Doğayla iç içe olmak hiç kuşkusuz çoğumuzu rahatlatan, yatıştıran bir aktivite. Evde de bu etkiyi devam ettiren, yüzü doğaya dönük bir dekorasyon anlayışı benimsiyorsanız banyo dış mekan algısını içeriye taşıyacağınız en uygun alanlardan biri. Yumuşak taş tonları, mutluluk veren güneş sarıları, çimen yeşilleri…

Doğadan ilham alan sakinleştirici renk ve dokularla sadece bir kaç hamlede bambaşka bir hava solumaya başlarsınız. Taş dokulu karolar, ahşap veya ahşap efektli zemin kaplamaları, ham ahşap, bambu dolaplar gibi mümkün olduğunca çok sayıda natürel malzemeyi dekorasyona entegre etmeye çalışın. Bu etkileyici çağdaş görünümde özellikle farklı doku kullanımı çok önemli. Bu yüzden taş zemine jüt veya sisal gibi yine doğal ip kilimler serin, bambu, hasır veya deniz yosunu sepetler tercih edin ve son olarak havayı tazeleyen, hem de rahatlamanıza yardımcı bolca iç mekan bitkisine yer açmayı ihmal etmeyin.

Duvarın bir kısmındaki ahşap kaplama doğal görünümü destekler. Fotoğraf: acquabella.com

ZARİF VE ROMANTİK SHAKER

Banyonuza modası geçemeyen, zamansız bir stil kazandırmak istiyorsanız, klasik shaker stilinin gelenekselliğinden ilham alabilirsiniz. Stile çağdaş bir hava kazandırmak için iddialı bir renk skalası tercih edin. Zeminde geometriyi etnik motiflerle buluşturun, duvarda seramikleri balıksırtı döşeyin veya yarısına kadar döşeyip üstünü duvar kağıdı kaplayın, pembe ve mint yeşili gibi güncel tonlar ile eşleştirin. Banyonuz küçükse, çiçek desenli storlar, havlu ve paspaslar kullanarak geleneksel shaker stiline gönderme yapın. Son olarak siyah-beyaz tablolarla bir duvara mini galeri havası vererek stile daha sofistike bir görünüm kazandırın.

4 KİLİT HAMLESİ

  1. Harcamalarınızı, stile vurgu yapan iddialı zemin ve duvar karoları gibi kilit parçalara yönlendirin.
  2. Mobilyalarınızı değiştirmek bütçenizi zorlayacaksa dolapların ahşap kısımlarını renkli hobi boyaları ile boyayarak daha tasarruflu davranabilirsiniz.
  3. Banyo perdesi, havlu ve aksesuarlarda kullanacağınız renk ve desen harmanları atmosfere doku kazandırarak banyoyu derinlikli kılar.
  4. Lavabo, küvet bataryaları ve duş başlıklarında klasik formlu geleneksel modellere yönelerek stilin özündeki vintage etkisini pekiştirin.

Yeşilin banyoya çok yakıştığını kanıtlayan dekorasyon örnekleri