Sezonun renk ve desen raporu

Pembeden turuncuya, çimen yeşilinden sarıya bu sezon evimiz, üzerinde binbir renk ve desen oyunu oynayacağımız bir tuvale dönüşüyor.

Renk otoritelerinden Pantone, 2016 ilkbahar ve yaz renk raporunu açıkladı. Biz de burdan yola çıkarak renk ve desen ilişkisine bir göz attık. Bu sezonun renkleri, kültürel ve toplumsal cinsiyet normlarını aşan, dingin ve karamsar tonların hakimiyetinde. Ancak siz  evlerinizde heyecan verici, iyimserlik ve mutluluk hissi uyandıran şeker tadında renklerle bütünleştirerek kullanabilirsiniz .

Sulu boya etkisinde
Dekorasyon ve moda gurularının son dönemde en sık kullandığı sulu boya efektleri bu yıl da egemenliğini sürdürüyor. Renk paletindeyse şeker tonlarından, daha loş ve karanlık tonlara geçişler oldukça geniş.
blubellegray.com

Unisex renkler
Sezonun en önemli renk paleti cinsiyetsiz renkler. Feminen ya da maskülen mekanlarda aynı ölçüde kullanılan ve benzer efektler yaratan bu palet oldukça dingin ve doğal tonlar barındırıyor. Bunu her türlü deseni ve ikincil renkleri kolayca adapte ederek canlandırabilirsiniz. Ancak renkte olduğu gibi desende de doğa ön planda. Bu yüzden çiçek ve yaprakların stilize ve modern versiyonları bu renk paletiyle oldukça uyumlu.
Yastıklar, tchibo.com.tr

Havada mavi kokusu var
Hafif ve havadar mekanlar yaratmanın püf noktası aydınlık renkler ve beyaz, krem kombinasyonu. Gökyüzü gibi genişlik hissi yaratan mavinin her tonu bahar ve yaz aylarının değişmezlerinden. Rengin yarattığı dinginliği artırmak içinse kır evi stilinden marin temalara kadar uzanan geniş bir stil havuzundan seçim yapabilirsiniz.
greengate.dk

Fiesta renkleriyle cümbüş
Özgür ruhların renkle buluşması olarak da tanımlayabileceğimiz bu palette olabildiğince parlak renkler yumuşak sarılar, beyaz ve kahve tonlarıyla buluşuyor. Renkleri en doğru vurgulayan desenlerse etnik lezzette, sıcak iklimlerin karmaşık desenleri ya da taptaze açmış mevsim çiçekleri.
Moon krom vazo, Jumbo.

En popüleri: Quartz pembesi
Bahar koleksiyonlarının en popüler rengi quartz pembe. Yatıştırıcı, sakinleştirici özelliğinin dışında sıcak ve soğuk gibi mekanlara zıtlık hissi de veriyor. Rengin gün batımındaki koyu şeftali tonundan tomurcuk çiçeklerin tatlı pembesine kadar uzanan tonları bahar ve yaz aylarında içimizi ısıtacak.
pantone.com

Renkle tazelenin, desenle sakinleşin
Taze yeşiller beklenmedik, şaşırtıcı ve canlandırıcı etkisinin yanında sezon paletinin diğer renklerini birleştirici bir özellik de taşıyor. Bu parlak renk tonu ayrıca şehirde küçük bir doğa kaçamağı yapmış etkisi de sağlar. Bunu pekiştirmek için desende ağaç dalları ve doğa temalarını seçebilirsiniz.
Ci 7355 iç cephe boyazı, Polisan.