Sezon renkleri

Moda olan her şey çok hızlı değişiyor. Ancak mevsimlerin renk seçimi ve renk eğilimleri konusundaki etkilerini yadsıyamayız. Sıcak sonbahar renkleri ile odalarınızın davetkar havasını ön plana çıkarabilirsiniz. Oyma ahşap, el dokuması tekstiller ve safari stilinden etkilenen aksesuarlar kullanarak dekorasyonunuzu dokularla zenginleştirebilirsiniz.

www.potterybarn.com


Peki hangi tonu nasıl kullanmalı?

•Eğer evde modern bir stilden hoşlanıyorsanız monokrom renk kombinasyonları deneyebilirsiniz. Örneğin, bej, kahve ve sarı gibi… Yan yana yer alan renkler olduğundan istediğiniz görünümü elde etmeniz daha kolay olabilir. Bu tonları ceviz ya da gri mat krom rengi mobilyalarla karıştırabilirsiniz.

•Bohem bir tarzınız varsa sonbahar renklerinin kontrast tonlarını bir arada kullanmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin kobalt-turuncu, vizon-sarı gibi.

• Bu sezonun en popüler tonları arasında gri ve pembe var. Tarzınız romantikse özellikle yatak odanızda bu iki tona yer verebilirsiniz. Bej, kahve ve vizontonlarıyla daha zengin bir görünüm yaratabilirsiniz.

•Evinizin etnik ya da egzotik bir stili varsa, turuncu, bronz, altın tonlarını bir arada kullanabilirsiniz.