Sevmek için 5 sebebimiz var

Bazı fotoğraflar vardır ki bakınca büyülenir, o salonda, o yatak odasında olmak ya da ona dokunmak isteriz. Belki bir renk, bir doku veya işlevselliğidir bizi çeken, kim bilir?

BU MUTFAĞI ÇOK SEVDİK, ÇÜNKÜ:

1. Böylesi büyük bir mutfakta ana ışığı destekleyen aplik tipi fonksiyonel lambalar aynı zamanda tezgah gibi alanları bölgesel olarak aydınlatıyor.
2. Tek bir renk yerine siyah ve beyaz gibi kontrast yaratan renk kombinleri mutfağı daha stil sahibi bir mekana dönüştürür.
3. Batarya ve cihaz seçimleriniz mutfak tarzınızı destekler şekilde gelenekselse bakır veya eskitme, modernse parlak krom tercih edin.
4. Doğal meşe cilalı parkeler rustik mutfaklara sıcaklık kazandırır. Ancak neme karşı çok dirençli olmadığından uygularken dikkat edin.
5. Duvarları yekpare dolapla geçemek yerine, eğer kullanabiliyorsanız açık raflar stili daha iyi vurgular.

Favilla mutfak dolabı, Scavolini.

Tüm ürünler, himla.se

BU SALONU ÇOK SEVDİK, ÇÜNKÜ:

1. Fotoğrafın ilk dikkat çeken noktası derin ve sofistike bir etki yaratan koyu mavi.
2. Rengini avantaja dönüştüren çeşit çeşit yastıklar konfor hissi yaratırken, salona stil de kazandıran ögelere dönüşmüş.
3. Arka planda kullanılan ince ahşap konsol dokusuyla sıcaklık katarken, kitap ve aksesuarlar için işlevsel bir alan yaratmış.
4. Siyah metal ince ayaklı sehpa vurguyu kanepe rengini tamamlayan bordo ve lacivert nüanslı yastıklara yöneltiyor.
5. Salonun belki de en dikkat çeken parçasıysa kenarları saçaklı avize. Vintage bir etki yaratan sarkıt görsel olarak doluluk/boşluk dengesini de sağlayarak salona kimlik kazandırıyor.

 

Renxmatik Y973 iç cephe boyası, Filli Boya.

BU YATAK ODASINI ÇOK SEVDİK, ÇÜNKÜ:

1. Yatak odası hem erkek, hem de kadının kullandığı bir oda. Bu yüzden yumuşak dokulu tekstilleri nötr renklerle dengeleyin.
2. Bu odanın en çarpıcı özelliği nostaljik ve biraz da vintage havası. Bu etkiyi sağlamak için odanın bir köşesine retro bir koltuk ya da yatak başında eski ahşap sehpaları komodin gibi kullanabilirsiniz.
3. Pencerenin karşı duvarında, yatak başı gibi organize edilmiş kalın çerçeveli ayna ve aynalı dolap kapakları gün ışığını yansıtarak koyu renkli duvarların algısını hafifletiyor.
4. Kadife ve peluş gibi yumuşaklık hissi uyandıran tekstiller romantizmi destekler. tıpkı burdaki yatak örtüsü ve yastıklar gibi.
5. Yatak başında komodin yerine tercih edilen yüksek ahşap sehpa, duvardaki modern çerçeveler ve vintage masa aynası kendi içinde kontrast yaratarak odada farklı bir dinamizm yartıyor.