Sevgiliye özel!

Sevdiğiniz için hazırlayabileceğiniz 2 güzel hediye seçeneği. Yapın ve mutlu edin!

O’NA ÖZEL BİR KART
Malzemeler: Beyaz karton, ince uçlu pilot kalem, cetvel, şekilli delgeç, renkli kağıtlar (desenli ya da düz), polimer kil, yapıştırıcı, makas silikon tabanca.
Yapılışı: Beyaz kartondan eni 5 cm, boyu 8 cm olacak şekilde minik kartlar kesin. Şekilli delgeç ile renkli el işi kağıtlarından desenler elde edin (şekilli delgeci olmayanlar istedikleri şekli kendileri de kesebilirler). Polimer kile kalp şekilleri verin ve kuruyup sertleşmesi için 110 derecede 30 dakika fırında pişirin. Kartların üzerine kalp şeklindeki polimer killeri silikon, renkli kağıttan kestiğimiz motifleri ise yapıştırıcı yardımıyla kartonun üzerine yapıştırın ve yazınızı yazın.

BARDAK ALTLIĞI
Malzemeler: İstenilen renkte bir polimer kil, polimer kili (hamuru) daha rahat açmak için kullanılacak bir silindir (merdane gibi), fırın kağıdı, damga.
Yapılışı: Polimer kili elimizle yumuşattıktan sonra yuvarlayın. Daha sonra fırın kağıdının üzerine yuvarladığınız polimer kili avucunuzla bastırıp yayın ve dikkatli bir şekilde hamuru açın. İstediğiniz büyüklüğe ulaşıncaya kadar açmaya devam edin. Tam boyutuna ulaşınca kenarlarının çok düzgün görünmemesi için bıçakla ya da keskin uçlu bir alet ile kenarlarını gelişi güzel kesin. Ortasını Love yazısı ile damgalayın. Kırtasiyelerde farklı minik damgalar satılıyor, onlardan da yararlanabilir ya da el ile Love yazabilirsiniz. Biz bir bileklikten faydalandık ve üstündeki Love yazısı ile bardak altlığınmı damgaladık. Son olarak polimer kili 110 derecede 30 dakika fırınlayın.