Sergileme sanatı

Çocukluktan beri biriktirme hobiniz varsa, gittiğiniz her yerden oraya ait hatıralar alıyorsanız, bunları doğru bir biçimde sergileyerek dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Benzer formluları yan yana yerleştirmek çoğu zaman sanatsal bir lezzet katar. Ancak form bütünlüğünü mutlaka malzeme ve renkle desteklemeyi unutmayın. Eğer bu tarz vazolarınız varsa hepsi yerine sadece birine çiçek koyarak vurguyu artırın.

www.affari.nu

Kurabiye kutusu ve hediye paketi gibi detayları biriktiriyorsanız, ayrı ayrı kullanmak yerine hepsini büyükten küçüğe üst üste yerleştirin. Dikkat edeceğiniz nokta desenlerini orantılamak.

www.greengate.dk

Dekorasyon mağazalarından aldığınız resimleri olduğundan daha şık algılatmak için zıt geometri kullanın. Yani yatay kanepe duvarını ya da yatakbaşı duvarını dikeyde kullanın. Bu, mekanı daha yüksek algılatarak mekana katkı sağlar.

Farklı şeylerle kombinleyin ve kendi sergileme tarzınızı oluşturun. Etnik desenli her şey size cazip mi geliyor? Evde hepsini bir arada sergilemek fazla yorucu görünebilir. Bu yüzden aralara kitaplar, kutular ve farklı formda birkaç obje de serpiştirerek algıyı rahatlatın.

www.affari.nu