Seramik ve tuğla modası

Bir yanda desen, doku ve baskı çeşitliliği ile yaşam alanlarında son zamanların gözde duvar kaplamaları seramikler, diğer yanda natürel ve soft görünümleriyle yalın zarafeti simgeleyen tuğla panel duvarlar…

Duvarda 3. boyut

Dokulu yüzeylerle elde edilen üç boyutlu etki yaşam alanlarına hem dramatik bir etki katıyor hem de mekana derinlik ekliyor. Nexus serisi duvar karoları, Kütahya Seramik.

Seramik, zeminde kullanımının yanı sıra duvarda da farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Dijital baskı alanındaki yenilikler, seramikleri neredeyse bir sanat eseri konumuna getirdi. Baskı, desen ve dokulardaki çeşitlilik seramiklerde taş, mermer, duvar kağıdı gibi farklı etkilerin elde edilebilmesini sağlıyor.
Benzer bir eğilim tuğla duvarlar için de geçerli. Panel duvarlarda tuğla görünümü sıklıkla yaşam alanlarında tercih ediliyor. Natürel dekorasyon stiline olan ilgi bu tarz doğal taşları giderek daha fazla yaşam alanlarımızda görmemizi sağlıyor.
Seramik ve tuğla görünümünü sadece seramik karo ve panellerle elde etmek durumunda değilsiniz. Bu konuda bir seçeneğiniz daha bulunuyor: Duvar kağıtları… Duvar kağıtlarındaki üç boyutlu baskılar tuğla ve seramik etkisinin birebir elde edilmesini sağlıyor.

Beton görüntüsü
Endüstriyel stilden hoşlanıyorsanız beton görünümü elde edebileceğiniz seramik duvar kaplamaları tercih edebilirsiniz.Beton dokulu duvar karoları, Vitra.

Panel ya da gerçek duvar…
Kolay uygulama seçenekleri ile yaşam alanlarının her metrekaresine uygulanabilen taş paneller ya da bir duvarı komple ateş tuğlası ile giydirmek yatak odasında yatak başı için parlak bir fikir. Beddin House.

Tuğla görünümlü seramik
Tuğla görüntüsünü daha ekonomik bir şekilde seramikle de elde edebilirsiniz. Seramik karolar, Seramiksan.