Sen hangi desensin?

Desen deyip geçmeyin

Mekanların enerjisini artırmak da onların üzerine yok; çünkü desenler her daim iş başında. Yazın en gözde, son zamanların ise en popüler desenlerini seçtik.

SULUBOYA EFEKTİ

Bir duvarı komple suluboya efektli bir duvar kağıdı ile kapladığınızı düşünün. Başlı başına bir tablo etkisi yaratmak için ideal olan bu desen yaşam alanlarına sanatsal bir zarafet katıyor. Suluboya etkisi taşıyan aksesuar, tekstil ya da duvar kağıtlarını eğer pastel tonlarda seçerseniz romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kumaş, Tasarım Perde.

ÇİZGİLİ

Stiliniz modern ya da country olsun, çizgi desenler kurguladığınız tüm mekanlarda yer alabilir. Yazın özellikle marin teması ile uyumlu kırmızı-beyaz-lacivert tonlarını deneyebilirsiniz. Çizgili desenleri bir yüzeyde yatay kullanırsanız o yüzeyi olduğundan daha geniş; eğer dikey kullanırsanız olduğundan daha uzun gösterebilrisiniz.

Casadeco/Homteks.

DEGRADE

Bir renk seçin sonra o rengin tüm tonları ta ki beyazda son bulana kadar takip edin. İşte bu desen sonsuz tonlarıyla degrade! Son zamanlarda degrade armonik renklerle de tasarlanmaya başlandı. Bu durumda renk çarkında yan yana duran iki renk ve arasındaki tüm tonların degrade geçişini görebilirsiniz. Ya da bir ana renk ve onun ara rengi arasındaki tüm tonları…

Marino nevresim takımı, Karaca Home.

ZİKZAK

Eğer desenler bir oyunsa, zikzak deseni için oyunun seyrini değiştirdiğini söyleyebiliriz. Kendi başına bulunduğu mekana hareket katma konusunda iddialı bir desen. Neden mi zikzak? Çünkü hem duvarda, hem döşemelerde, hem de tüm aksesuarlarda çok şık duruyor!

Stroheim duvar  kağıdı, Tasarım Perde.

ETNİK

Sofistike, yerel tatlar barındıran global bir desen. Hayranlık uyandıran ikatlardan, tribal desenlere kadar uzanan etnik desenler bu yaz liste başı.

Sommar masa örtüsü, Ikea.

GEOMETRİK-GRAFİK

Maskülen, modern, sade, iddialı, spor gibi pek çok farklı özelliği atfedebiliriz bu desene. Çizgisel desenler evde sıra dışı kimliğinden vazgeçmek istemeyenler için ideal bir desen seçeneği. Farklı grafik desenleri bir arada kullanabilirsiniz.

sainsburys.co.uk