Şehirde sahil evi havası

Beyaz ve mavinin uyumlu birlikteliği sıcak yaz günlerinde sizi ferahlatır. Oysa iş hayatının gereği tatile çıkmak için vakit bulunmuyor ya da deniz, kum, güneş üçlüsünün eşlik ettiği yazlık evlere kaçılmıyor. O zaman şehir evinizde kendinizi dingin ve huzurlu ama enerjik ve mutlu da hissedeceğiniz bir yaz evi dekorasyonu uygulamayı düşündünüz mü? Cevap evetse kısa yoldan bunu sağlamanız için birkaç önerimiz var.

Hatıralar sergide
Eski gezilerden kalan ya da arkadaşların armağanı deniz kabukları ve çakıl taşlarını geniş bir kaba yerleştirerek masa süsü hazırlayabilirsiniz. Çanak camsa içini suyla doldurarak deniz efekti yaratın.

Sanatsal ışık oyunları
Yarı transparan beyaz bir perde gün ışığını sisli bir etkiyle mekana yayar. Uygulamanın ana fikri, mekanı gizlemek yerine pencereyi ince bir biçimde öne çıkartmak. Perdeyi pencereden daha geniş ve uzun tutarak bol büzgüyle romantik dokunuşlar yaratabilirsiniz.

Denizin armağanları
Rastgele toplanmış deniz yıldızları ve diğer sahil hatıralarınız boşa gitmesin. Çerçeve kenarlarını ya da aynayı süsleyerek antre ya da mutfak duvarına asabilirsiniz.

Eviniz canlansın
Ham ahşap ya da rattan tamamlayıcı mobilya, koton kilimler, geleneksel bir sehpa yerine iki tabure ve pencerede mavi, beyaz çizgili perdeler… Hepsi tatil evi havasını davet eden detaylar. ~

Yatak odasında huzur
Yüzde 100 pamuklu nevresim takımları, keten örtüler ve yastıklar odanın havasını yalın bir stilde tazeler. Beyaz çarşaflar dağınıklığı çok iyi kamufle eder. Yatak örtüleri ve yastıklar için deniz mavisini bejle kombinleyebilirsiniz.

Yazı her köşede anımsatın
Sandalye yerine “X” ayaklı tabureler, transparan ya da beyaz abajur başlıkları, pencere ya da şömine kenarlarına deniz kabuklu süslemeler, antredeki askılıkta asılı hasır şapka ve plaj çantası… Tüm bu detaylar kendinizi aydınlık bir sahil evinde hissetmenize yardımcı olur.

Şekerleme köşesi
Yeriniz varsa balkona asacağınız içi bol minderli küçük bir hamak ya da sallanan koltuk, ılık akşamüstleri şekerlemesi için ideal bir köşe oluşturur.