Sara Yaz’ın odası hazır

IKEA ile gerçekleştirdiğimiz çalışmada, İstanbul Sarıyer’de Algan çiftinin dünyaya gelecek olan bebekleri Sara Yaz’ın odasına konuk olduk.

Sizde IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Esra Parlakulaş, ilk olarak Ocak ayı içinde ilk çocuğu Sara Yaz’ı kucağına alacak Yeliz Algan ile görüştü. Oda Jotun tarafından pastel tonlarda boyandı. Sara Yaz’ın bu pastel tonlarla odada çok daha huzurlu olacağı düşünüldü. Oda hem teras katı hem de oldukça küçük bir metrekareye sahip olduğu için ihtiyaçlar tam olarak belirlendi. Ardından oda bu ihtiyaçlara göre düzenlendi. İlk önce bebeğin yatağının yeri belirlendi. Yatak güneşi daha az alan bir köşeye yerleştirildi. Anne adayının bebeği ile zaman geçirmesi için bebeğin yatağının karşısındaki alana manzarayı görecek bir şekilde konuldu. Koltuğun yanında yer alan plastik kutu ile bu küçük odada ekstra bir depolama alanı yaratıldı. Ayrıca yatağın yanında alt değiştirme masası kullanıldı. Böylece genç annenin bebeğinin altını rahatlıkla değiştirebilmesi sağlandı. Sara Yaz’ın kıyafetleri için ve eşyaları için dolaplar eklendikten sonra, perde ve halılar konuldu. Oda renkli aksesuarlar ile tamamlandı.

Bölmeli kutu
Dolabın içine bölmeli kutular yerleştirilerek minik çoraplara yer bulundu.
Kusiner bölmeli kutu

Oyuncak
Alt değiştirme ünitesinde bebeğin ilgisini çekerek işi huysuzlanmasını önleyecek oyuncak kullanıldı.
Leka

Koltuk
Anne için yatağın karşısına koltuk yerleştirildi. Koltuk cam önündeki manzaraya karşı konumlandırılarak annenin manzaradan da faydalanması sağlandı.
Ektorp koltuk

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR