Samsung, okur testinden başarıyla geçti!

Samsung işbirliğiyle düzenlediğimiz Eco Bubble Çamaşır Makinesi Okur Testi çalışmamıza başvuran ve seçilen 5 okurumuz, evlerinde denedikleri makineye dair yorum ve değerlendirmelerini bizimle paylaştı.

Okuyucularımızın Samsung Eco Bubble çamaşır makinelerini objektif bir şekilde ve kolayca test edip puanlayabilmeleri için Chip Test Merkezi Yöneticisi Şahin Ekşioğlu ile birlikte özel bir test prosedürü oluşturduk. Bu prosedür dahilinde okuyucularımız, ürünü test ederek şu kriterlere göre puanlama yaptı:
•Kurulum ve teknik servis (%11)
•Genel tasarım, ön panel, kullanım kolaylığı (%12)
•Yıkama performansı (%55)
      •Kısa program (%11)
      •Normal program (%11)
      •Pamuklular (%11)
 •Yünlüler (%11)
      •Renkliler (%11)
•Gürültü ve sarsıntı seviyesi (%11 )
•Eski makineye nazaran ortaya çıkan fark (%11)

Bu puanlama dahilindeki ağırlık, büyük ölçüde yıkama performansı kategorisindeydi. Okuyucularımızın inceleme yazılarında göreceğiniz puanlar, tüm kategoriler puanlandıktan sonra 100 üzerinden elde edilen toplam puanı gösteriyor.

Okuyucularımızın Samsung Eco Bubble çamaşır makinesi ile ilgili
kişisel deneyimleri ve yorumları

 ARZU GÖNCÜ HANGÜL “ÇAMAŞIR YIKAMAK HİÇ BUKADAR ZEVKLİ OLMAMIŞTI” 100 PUAN
İstanbul/ Evli/ Ev Hanımı-Blogger / 41 yaşında / Eşi ve 2 çocuğuyla birlikte yaşıyor
“Diğer makinem çalıştığında evden uçak kalkıyor gibi ses çıkıyordu. Bu makinede ses gelmeyince banyonun kapısını açıp defalarca kontrol ettim. Ses yok denecek kadar az, sarsıntı hiç yok. Çocuklar, eşim sık sık havuza gidiyor, spor yapıyor. Havlu ve t-shirtleri sürekli uzun programda yıkamak bana çok zor geliyordu. Üstelik hem zamandan hem enerjiden kaybediyorduk. O nedenle 15 dakikalık program beni kalbimden vurdu. Diğer makinemde grileşmeye başlayan çamaşırlarımın bu makinede daha ilk yıkamada renkleri dönmeye başladı. Çamaşır yıkamak benim için hiç bu kadar zevkli olmamıştı.”

NİLGÜN ÇETİN “ARTIK BEYAZLARIM SAKIZ GİBİ” 99 PUAN
Gaziantep/ Ev Hanımı/ Evli / 29 yaşında / Eşi ve 3 çocuğuyla birlikte yaşıyor
“Bizim evin en değerlisi oldu bir günde. Eşim bile kıyafetlerindeki farkı fark etti. Bu makine tam anlamıyla çamaşır yıkıyor. Eskisiyle arasında dağlar kadar fark var! Eco Bubble ile tanışınca çamaşır yıkamaktan keyif aldım. Çamaşırlar hemen birikse de yıkasam demeye başladım. Ancak 8 kg öyle kolay kolay dolmuyor.  95 derece bebek giysileri programı var ve tam bize göre, beyazlarım da artık sakız gibi… O kadar sessiz ki çalıştırıp çıktığımda bir ara çalışmıyor mu diye gidip tekrar bakıyorum. Bu makine uykumuza da dost, çamaşırlarımıza da, kesemize de… Samsung Eco Bubble bence10 numara.”

SELİM BORAK “YORGAN BİLE YIKANIYOR” 80 PUAN
İstanbul/ Bale Sanatçısı / 35 yaşında / Evli / Eşi ve iki aylık oğlu ile birlikte yaşıyor
“Bizim gibi karı-koca çalışan ve bebekli aileler için son derece pratik ve ekonomik bir makine. Üstelik en kısa programı bile tertemiz yıkıyor. 15 dakikalık program, eski makinemin bir saatlik programı gibi yıkadı. Pamuklu programı süper, ek sıkma programına gerek bırakmıyor. Koyu renkliler programı hakkında eşyaları yıpratmadığını okumuştum. Ne demek istediklerini kullanınca anladım. Kazanı çok büyük, yorgan dahil alıyor. Ancak özellikle sıkarken daha az gürültü çıkarmasını ve teknik servisin daha iyi bilgilendirme yapmasını beklerdim.”~
BERRİN BUDAK “ÇAMAŞIRLARIM ARTIK DAHA KURU, KIRIŞIKSIZ, LEKESİZ, YUMUŞAK VE TEMİZ” 99 PUAN
Erzurum/ Memur / 44 yaşında / Evli / Eşi ve 2 çocuğuyla birlikte yaşıyor
 “Çamaşırlarım eskiye nazaran daha kuru, kırışıksız, lekesiz, yumuşak ve temiz. Doğrusu bu kadar üstün özelliklere sahip olacağını düşünmemiştim. Çamaşırlarımı istediğim zaman ve istediğim şekilde yıkayabiliyorum, makineye bağımlı kalmıyorum. Çamaşırlarıma artık daha az deterjan koyuyorum. Eskiden yumuşatıcı koymama rağmen çamaşırlarım hep sert çıkıyordu. Şimdi yumuşatıcı kullanmamaya karar verdim. Bence diğer markalardan ayıran bir özelliği de kendi kendini temizlemesi ve rezistansının seramik olması. Yıllarca kireç önleyicilerine boşuna para vermişiz. Kızım çeyizine bu makineden istiyor. Hoş geldin hayatımıza Samsung Eco Bubble!”

MELİS DURAK “MAKİNENİN TASARIMI VE GÖRÜNÜMÜ HARİKA” 100 PUAN
İzmir/Anaokulu Sahibi / 36 yaşında / Evli / Eşi ve oğlu ile birlikte yaşıyor
“Bir ana okul sahibi olarak hijyen ve zaman bizim için önemli. Eco Bubble hem çok sessiz, hem de çok iyi temizliyor, tasarımı ve görünümü de harika. Dilediğiniz gibi yıkama süresini uzatıp, kısaltabiliyorsunuz. 15 dakikalık yıkama programının mükemmel bir temizleme performansı var. Eco Bubble özelliği ise tek kelimeyle süper. Ayrıca okulumuz için en büyük avantaj, çocuk kilidinin oluşu… Açıkçası ben okulum adına çok memnum kaldım. Bu memnuniyetimi hem kendi çevreme hem de velilerime ileteceğim.”

ORTAK SONUÇ: KISA PROGRAMDA BİLE HARİKA SONUÇ
Samsung Eco Bubble çamaşır makinesi okuyucularımızın testlerinden başarıyla geçti. 15 dakikalık kısa program okuyucularımızın önceki makinelerindeki bir saatlik yıkama programına denk olsa da daha iyi bir yıkama performansı sağlıyor. Böylece elektrik, su ve zamandan tasarruf sağlanıyor. Temizlik açısından da en titiz kullanıcıları bile memnun etmeyi başarıyor. Bunlara ek olarak okurlarımız; kullanım kolaylığı, tasarım, çalışma gürültüsü ve sarsıntı gibi kategorilerde de Samsung Eco Bubble’a oldukça iyi puanlar verdi.

Bu zor testten alnının akıyla çıkan Samsung uzmanlarını tebrik ediyoruz. Ayrıca değerli zamanlarını ayırarak çalışmamıza katılan okuyucularımıza ve başvuran tüm okurlarımıza teşekkür ediyoruz.