Salonuma uygun duvar rengi ne olmalı? Ev Terapisti yanıtladı

Son güncelleme:

Evim Dergisi okuyucusu toprak tonlarındaki salonuna hangi rengi seçmesi gerektiğini, mutfağı istediği zaman nasıl salondan ayırabileceğini Ev Terapisti’ne sordu. İşte yanıtlar…

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Yapmanız gereken bize yazmak… terapist@evimdergisi.com.tr

ODAYA HANGİ RENK SEÇMELİ? MUTFAK NASIL SALONDAN AYRILMALI?

Merhaba, Aşağıdaki konularda değerli görüşlerinizden yararlanmak istiyorum. Yol gösterirseniz minnettar olurum:

1. Açık mutfağı tezgah üstünden dekoratif olarak istendiğinde salondan nasıl ayırabilirim? Günlük kullanımda açık olacak ancak misafir geldiğinde koku ve dağınıklık olmasın diye kapatmak istiyorum. Salona dönük olacağı için dekoratif bir çözüm olmasını düşünüyorum. Planı da yolluyorum.

2. Badana yaptıracağım. Salonda toprak tonları hakim, iki cephede cam bir duvarda da büfe var, televizyonun bulunduğu duvar 6 metre. Mevcut renk kirli beyaz. Farklı bir uygulama, renk olabilir mi?

3. Yer sıkıntısı nedeni ile Evim dergilerimin eski sayılarından vazgeçmek zorundayım. Ancak atmaya kıyamıyorum. Nasıl değerlendirebilirim. Kime verebilirim? İyi çalışmalar diler, en içten teşekkürlerimi sunarım. Nuran Yücelen

EV TERAPİSTİNDEN ÖNERİLER

Merhaba Nuran Hanım,

1. Mutfağınızı zaman zaman kapalı tutmak ve kokuyu mümkün olduğunca önlemek için, planda işaretlediğim alana tezgah önünden bir katlanır kapak sistemi yaptırabilirsiniz. Dilediğiniz zaman kapakları toplayarak kullanırsınız. Veya sürgülü bir kapak sistemi de kullanabilirsiniz. İkisi için de görsel örnekler gönderiyorum.

2. Renk için önerim ise görsellerdeki tonlar ile mümkün olduğu kadar açık renkler kullanmanız. Mesela kahve tonları ile kırılmış beyazlar veya kemik tonları. TV cephesinde duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

3. Dergilerimizi saklıyor ve atmaya kıyamıyor olmanız bizi çok mutlu etti. Önerim eski sayılarınızı sevdiklerinizle paylaşmanız ve bizlerin onlarla da beraber olmasını sağlamanız. Şahane günler dilerim, Ev terapistiniz.

Salonuma uygun perde ve halı nasıl olmalı? Ev terapisti yanıtladı