Salonda stil ve aksesuar oyunları

Doğru şekilde bir araya gelen farklı stiller, aksesuar ve işlevsellik bir odaya salon havası kazandırır.

İçinizi ısıtan renk olsun
Griye çalan mavi kanepeyi canlandırmak için bolca renkli yastıkları desen kombini olmaksızın birleştirin. Yastıkların tonlarında ve duvar kağıdındaki desene benzer çiçeklerden hazırladığınız büyükçe bir demeti sehpanın tam ortasına yastıkların oluşturduğu odak noktasını destekleyecek şekilde yerleştirin ve başka hiçbir yerde çiçek demeti kullanmayın. Bu stilde tamamlayıcı mobilyalarınız sade olsun.

Akide yeşil kase, fırfırlı vazo, Paşabahçe. Çizgili keten yastık, damalı uzun yastık, Lisa Corti. Şifon güllü yastık kılıfı, battaniye, H&M Home. Tüylü yastık kılıfı, pembe kadife kılıf, Zara Home. Melamin tepsi, çiçekli, kelebekli seramik şamdanlar, Özdilek. Keten fon perde, abajur şapkası, kırmızı masa lambası, Koçtaş. Çiçekli yastık, Home Sweet Home. Çiçekli küçük yastık, Mudo Concept. Kırmızı demlik, kırmızı kupa, şal, saat, English Home. Saksı, Euroflora. Yapay çiçekler, Tepe Home. Siyah çerçeveler, çerçeve rafları, Ikea. Ascott Savoy duvar kağıdı, Hanna Home.

Sezzy kanepe, gooden sehpa, Versa büfe,Mudo Concept. Sallanan sandalye, ahşap askılık, Albero Home. Lisaboçalışma masası, Ikea. Ceviz tabure, Koçtaş.Taboo halı, Empera.

Duvarda: Renk Pınarı kartelası S052 Yeşil iç cephe boyası, DYO.

Romantik detaylarla yeni mevsime merhaba
Monoton ve çok yalın çizgideki oturma odasını eklektik detaylarla zamansız ve de romantik kılabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler: Çiçeklilerle etnik desenleri birlikte kullanmak, baharın pastel tonlarını siyah ve beyazla eşleştirmek ve etrafa irili ufaklı vazolarda, saksılarda taze mevsim çiçeklerine, kokularına yer vermek.

Vera puf, Vena zigon, Tepe Home. Ayaklı kase, kabuk turkuaz vazo, mor boğumlu vazo, Paşabahçe. Pembe kadife kılıf, battaniye, Zara Home. Etnik ve püsküllü kılıflar, H&M Home. Kenarı fırfırlı ipekli kılıf, Lisa Corti. Tepsi, seramik şamdan, Özdilek. Ayna, kedili çiçekli yastık, yeşil çerçeve,  metal dünya Mudo Concept. Mor servis sehpası, mor tül, abajur şapkası, çerçeveli duvar kağıdı, çekmeceli tahta kutu, Koçtaş. Pembe ağaçlı yastık, Tante Roza. Üçlü kupa seti, keçe süsler, English Home. Sakıslar, çiçekli tablo ve yapay çiçekler, Euroflora. Hektar aplik, tüller ve saksıda yapay çiçek, keçe süsler, English Home. Trifalle tabure, posterler, Ikea.

Sezzy kanepe, gooden sehpa, Versa büfe,Mudo Concept. Sallanan sandalye,ahşap askılık, Albero Home. Lisaboçalışma masası, Ikea. Ceviz tabure,Koçtaş.Taboo halı, Empera.

Duvarda: Renk Pınarı kartelası H145 Lila iç cephe boyası, DYO.

Mavi, beyaz, ham ahşapla aydınlık olmak
Beyaz aydınlık hissini pekiştirir, mekanları ferah ve olduğundan büyük gösterir. Bunu artık herkes biliyor. Ama beyaz aynı zamanda bir araya geldiği renkleri dengeler, absorbe eder ya da vurgusunu artırır. Mesela mavi ve yeşil tonlarıyla birlikte kullandığınızda huzur ve dinginlik verir. Deniz temasından uzaklaşmak isterseniz yazılı ve figüratif objeler, dokulu ve nakışlı tekstiller, etnik motiflerle birlikte kullanın.

Damien puf, Pio sehpalar, mavi keten yastık, triko şal, büyük kupalar, Mudo Concept. Mavi düğmeli kılıf, mavi porselen vazo, mavi çizgili çerçeve, mavi puanlı kılıf, ince çizgili battaniye, Zara Home. Metal balıklı duvar süsü, mavi kase, Paşabahçe. Keçe abajur şapkası, keten fon, yazılı yastık, Koçtaş. Mavi etnik kılıf, jüt sepet, ponponlu kılıf, H&M Home. Polar şal, Tante Roza. İpek şal, Lisa Corti. Üçlü kupa, English Home. Büyük cam vazo ve çiçekler, Euroflora. Raflar, tahta kutular, çerçeveler ve posterler, Ikea.

Sezzy kanepe, gooden sehpa, Versa büfe,Mudo Concept. Sallanan sandalye,ahşap askılık, Albero Home. Lisaboçalışma masası, Ikea. Ceviz tabure,Koçtaş.Taboo halı, Empera.

FOTOĞRAFLAR ENGIN YILDIZ YAPIM ASİSTANI KÜBRA DOĞAN/ ALI TEPEYURT