ev terapisti
ev terapisti

Salonda sıcak ve modern bir ortam nasıl oluşturulur? Ev terapisti yanıtladı

Son güncelleme:

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Evinizle ilgili aklınıza takılan sorular için Evim ev terapistine yazabilirsiniz. Sorularınız için:  terapist@evimdergisi.com.tr

“SALON SOĞUK VE BOŞ GELİYOR”

Merhaba, Fotoğraftaki salon takımını kullanıyorum ama soğuk ve boş geliyor. Turuncu ve mavi renklerle uyum sağlamak istedim. Yemek kısmına halı almak mı gerekiyor? Sıcak ve modern bir ortam için ne yapmalıyım? Teşekkürler, Raziye Çabuk.

ŞIK BİR SALON İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Ev terapisti: Merhaba, Salon bu haliyle yalın, şık ve dengeli. Renk uyumu var, malzemeler yerinde seçilmiş, duvarlar gereksiz yere dolmamış. Boş durmasının sebebi yoğun toprak tonları kullanmanız. Renkli mobilya ve aksesuar ile değiştirebilirsiniz.

İmkan varsa bir duvarı farklı renge boyatarak da canlandırabilirsiniz. Tekstillerde çiçeklileri kullanmayın. Çünkü salon modern ve rafine duruyor.

Yemek alanında halı mobilyalarla uyumlu duran parkeleri kapatır. Ama mevcut halı yerine renkli bir model seçebilirsiniz.

Perdeleri değiştirirseniz koyu fon perdeyi iptal edin. Ancak hem halı, hem de duvarı değiştirecekseniz perdeler bu şekilde kalsın. Çünkü duvar ve halı renkli olursa mekana fazla gelir.

Koltuğu pencere önüne çekip yüksek yan sehpa ile tamamlayın. Dekoratif saksılar ve bitkiler de mekana hareket kazandırır.

Oturma odası nasıl daha modern görünür? Ev terapisti yanıtladı