Salonda değişimin 3 adımı

Üçlü bir kanepe ve ahşap bir sallanan koltuktan yola çıktık ve sezonun iki stilini birkaç aksesuar ve pratik ürünlerle bu salona uyguladık.

Açık renk duvarlar ve zemin sakin ve aydınlık bir atmosfer yaratsa da boş kalan duvarlar ve sandalyenin rengiyle fazla solgun görünüyor. Orta ve yan sehpa sandalye ile çok uyumlu ancak solgun havayı daha da çok vurgulamış.
Retro üçlü koltuk, yastıklar, Tepe Home. Rocking sallanan sandalye, Mudo Concept. Lack raflar, Forhoja kutular, halı, İkea. Cam narlar, Boyner Evde.

Bir tatlı kış huzuru
Lacivert kanepenin kapitone detayını klasik aksesuar ve yastıklarla hafifçe öne çıkarttık. Duvarda kullandığımız koyu gül kurusu ton huzurlu olduğu kadar klasik dekorasyonu da pekiştirdi. Mevcut duvar raflarının siyah/ahşap uyumunu sehpalarda da devam ettirerek bütünlüğü sağladık. Ancak renklerin yarattığı ağır havayı kırmak için sehpalarda ve kilimde daha etnik bir stil tercih ettik.
Blet orta sehpa, Fizer yan sehpa, Mudo Concept. Patchwork halı, hasır sepet, moher battaniye, taşlı mini yastık, seramik mumluk, Zara Home. Bordo kafide yastık, kelebekli fincan, yazılı kupa, bakır mumluklar, kuş biblo, Marks&Spencer. Kuru çiçek aranjmanları, mavi yastık, pembe yastık, Boyner Evde. Sim dantelli yastık, Debenhams. Baykuş mumluk, seramik vazo, Paşabahçe. Çiçekli yastıklar, güllü çerçeve, Tepe Home. Tepsi, Crate&Barrel. Mor ve yeşil çiçek tealightlar, Jessica nakışlı yastık, English Home. Nymo abajur ve Fjallsta çerçeveler, İkea.

Renkten desene kış enerjisi
Klasik kanepeyi daha pop ve modern mi göstermek istiyorsunuz? Retro stile de gönderme yapan, geometrik desenleri parlak renklerle kombinleyin. Biz duvarda hardala yakın bir sarı kullanarak kanepenin lacivert tonunu öne çıkarttık. İnce ahşap ayaklı sehpalar retro stili vurgularken, yastıklar ve metal panolarla pop detaylar ekledik. Kanepe ve duvarlardaki yoğunluğu tek renk düz bir halı ve az ama öz aksesuar seçimleriyle dengeledik.
Lövbacken sehpa, Hampen halı, Astorp ayak, +365 brasa lamba başlığı, Henrika turuncu örtü, İkea. Çizgili yastık, Tepe Home. Amazing ve gökdelenli yastık, metal duvar panoları, Debenhams. Sarı çiçek ağızlı vazolar, sarı ve kırmızı yastıklar, Boyner Evde. Cam baykuş biblo, Murano kadehler, Melanj koltuk örtüsü, Crate&Barrel. Retro vazo, retro küllük, yeşil kristal küllük, lacivert üçlü tabak, Paşabahçe.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI HANDE UTLU