Saksıma bugün ne giydirsem?

Tahta parçalarından ve tekstil ipliklerinden evdeki saksılarınız için yapabileceğiniz iki güzel önerimiz var. Yeni mevsime hazırlanmak onların da hakkı!

Çiçek kutunu kendin yap!

İlk adımda kutunun yüzeyini biraz zımparalayın, böylece akrilik boya yüzeyi daha iyi örter. Fırça kullanabilirsiniz ya da daha iyi bir sonucu, fırça yerine küçük bir köpük rulo kullanarak da elde edebilirsiniz. Tabii ki rulo fırça olmadan da (biraz daha zahmetli de olsa) istediğiniz renkteki ahşap boyasını eşit bir şekilde sürebilirsiniz. Renk seçiminde de özgürsünüz, mint yeşili çok yakışıyor aklınızda bulunsun. Boya kuruduktan sonra kutunun içine bir plastik torba yerleştirin, torbayı kutunun üst kenarından raptiyelerle sabitleyin. Böylece çiçeklerinizi sularken çiçek kutusunun altından dışarıya su akmaz. Ancak siz yine de sularken dikkatli olun ve fazla su birikintisinin oluşmasına izin vermeyin. Kaktüsler bundan pek hoşlanmaz, çünkü çok az suya ihtiyaç duyarlar. Folyoyu sabitledikten sonra kutunun yarısını kaktüs toprağıyla doldurabilir ve kaktüslerinizi ekebilirsiniz.

Örgü meraklılarına…
Örgü örmeyi biliyor ve seviyor musunuz? Ya da öğrenmek istiyor musunuz? Bu çok basit ama bir o kadar keyifli hobi, hem zihninizi boşaltma hem de evinizi kişiselliştirme konusunda size yardımcı olabilir. Tıpkı, tekstil iplikleri ile yapılan vereceğimiz bu öneri gibi… Tekstil iplikleriyle yapılabilen pek çok güzel örnek var. Bizim seçimimiz, bu küçük sepet… Bu sepetin içine aklınıza gelebilecek her şeyi koyabilirsiniz evinizde. Hatta onu sukulentler ve kaktüsler için saksı kılıfı olarak da değerlendirebilirsiniz. Gerçekten farklı ve güzel bir çalışma ve üstelik yapması da çok kolay ve hızlı.

Küçük bir top, siyah-beyaz çizgili tekstil ipliği satın alarak işe başlayın. Tekstil iplikleri oldukça kalın oluyor, bu yüzden örgü için büyük bir örgü şişi kullanmanız gerekiyor. Bunun  avantajı kısa sürede harika sonuçlar alabilmeniz. Keyif alacağınızdan şüpheniz olmasın ve eğer bu işte  yeniyseniz, bu kesinlikle son örgü çalışmanız olmayacak. Hatta bu kış büyük ihtimalle bir örgü bağımlısına bile dönüşebilirsiniz!