Sahil evine retro yorum

Göltürkbükü’nde sahile sadece 20 metre uzaklıkta bir kumsal evindeyiz… Ancak burası klasik bir Bodrum evi olmaktan uzak; pop, retro ve vintage stillerle harmanlanan bir sahil evi…

Şehirde geçen uzun yıllardan sonra, yorucu bir hayattan çok uzaklarda Bodrum’da yepyeni bir hayata başlamış Nur Yurdabayrak. Nur Hanım evde tek başına yaşamasına rağmen evin neredeyse hiç boş kalmadığından ve neredeyse her zaman evde bir konuk ağırladığından bahsediyor.
Konforlu oturma ünitelerinin yer aldığı teras rengarenk! Sıcak tonların en çarpıcı hallerini sergileyen objeler enerjiyi harekete geçirmek için özellikle tercih edilmiş. Terasın Türkbükü koyuna doğru bakan manzarası ise eşsiz.
İç mekanlarda ise tam tersi daha dingin bir atmosfer karşılıyor bizi. Deniz kabuklarının her türlü tonu var burada. Sanatsal detaylarla harmanlanan kumsal stili dingin bir atmosfer oluşturuyor.
Ev eskiden depoymuş. Bu sebeple oturmak için neredeyse hiç uygun değilmiş. Evin tadilatı ile çok fazla uğraşılmış. Hatta mutfak ile salonu ayıran duvar önceden yokmuş. Bir separatör görmesi ve biraz daha yaşam alanı havası katmak üzere bu duvarı sonradan yaptırmışlar.

Oturma odası
Oturma odasında kumsal havası var. Rahatlık ön planda. Burada yer alan tüm mobilya ve aksesuarlar Mudo Concept’ten. Duvarda pencere etkisi yaratan ayna ise mekana derinlik katarak onu olduğundan daha büyük ve ferah gösteriyor. Bu aynanın hemen karşısında yer alan tablolar Zeki Kaba’ya ait.

Yatak odası
Yatak odasında serinleme ihtiyacının da etkisiyle olsa gerek marin teması işlenmiş; mavi-beyaz-kırmızı hakimiyetinde sakin bir atmosfer…Ev eskiden depo olduğu ve dolayısıyla da az ışık aldığı için duvarda yine pencere şeklinde bir ayna ile ferahlık hissi pekiştirilmiş. Yatak örtüsü, English Home.

Konuk odası
Konuk odasında iki adet tek kişilik yatak yer alıyor. Bu odaya daha feminen bir atmosfer hakim. Floral desenli pembe ve beyaz pikeler English Home’dan. Yatak başları yine Nur Hanım’ın imzasını taşıyor.Duvarda bulunan gömme nişteki raflarda Nur Hanım gittiği seyahatlerinden topladığı biblo koleksiyonunu sergiliyor.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR