Sahil evine 2 stil önerisi: Rustik ve Akdeniz stili

Sahil evine 2 stil önerisi: Rustik ve Akdeniz stili

Son güncelleme:

Stilden ödün vermeden evinizi hafifletmek için beş adımda sahil etkisi yaratan iki farklı stil önerimiz var.

AYDINLIK RUSTİK

Plajdaymış gibi… Elinize büyük bir deniz kabuğu alın pencere önüne yerleştireceğiniz hasır bir daybede uzanın. Fonda uzaktan gelen hafif bir dalga sesi, elinizde bir meyve kokteyli ve hafiften esen rüzgar… Kendinizi plajda gibi hissetmek için her şey tamam.

sika-design.com

Plaja gitmeden plaj havası yaratmak için:

DIŞARIYI İÇERİ DAVET EDİN

Aksesuar olarak dalgalardan geriye kalan yosun, deniz kabuğu, ağaç dalları ve taş gibi plajın olmazsa olmaz doğal detaylarını kullanın. Duvarlara balık temalı tablolar, halat süsler asın.

AYDINLIK KILIN

Renk tercihleriniz Akdenizli temadaki koyu lacivertlerin yerine açık mavi, gri, beyaz ve ekru ağırlıklı olsun. Aralara mercan kırmızısı, güneş sarısı ve turuncu gibi canlandırıcı renkler de ekleyebilirsiniz.

ODALARA GÜNEŞ GİRSİN

Bunun en kolay yolu kalın fon perdelerinize bir süreliğine veda etmek ve yerine ince pamuklu veya organze tüller asmak.

ÇİÇEKLERİ UNUTMAYIN

Leylak, ortanca, lavanta ve şakayık gibi bu romantik, aydınlık ve deniz kokan atmosfere rahatlatıcı aromalar ekleyerek deniz kenarında dinlenmişçesine huzur verir.

DOĞALLIK ÖN PLANDA OLSUN

Açık mavi, beyaz, gri renk üçgeninde kendinizi daha çok plajda hissetmek için zeminde koyu renk tik latalar ya da bunu çağrıştıran efektlerde kilimler kullanın.

MARİN AKDENİZLİ EV STİLİ

Ikea.

İLHAMINIZ GÖKKUŞAĞI OLSUN

Klasik Akdenizli mavilere pastel sarı ve çimen yeşilleri ekleyerek aydınlık ve ferahlatıcı olduğu kadar neşeli bir gökkuşağı etkisi yaratın. Renk paletinizi beyaza alternatif krem ya da açık bej tonlamalarla dengeleyin.

METALLERE YER AÇIN

Bronz bakır, krom ve pirinç gibi parlak metaller renk armonisini dengelerken, güneşin ışıltılı etkisini de yansıtır.

PARLAK MI? MAT MI?

Parlak yüzeyler mekanda ilginç ve sıra dışı bir etki yaratır. Çünkü bu tarz yüzeyler ışığı mükemmelce yansıtarak mekanları daha aydınlık kılar. Akdenizli bir sahil evi temasında da mat ve parlak yüzeyli mobilyalar kombinleyerek yazlık etkiyi pekiştirebilirsiniz.

ÇİZGİLİLERİ SEVİN

Duvar kağıdı ve ev tekstillerinde kullanacağınız geleneksel marin çizgililer mekanı boğabilir. Bu yüzden bunları çıpa, fener, gemi ve sandal gibi denizci temalı olanlarla kombinleyin.

KONFOR ÖNEMLİ

Geniş minderli derin bir kanepe ve koltuklar, bambudan birkaç sehpa, hasır puf grupları, keten veya örgü koltuk şalları etkiyi destekleyen ve konforunuzu artıran diğer detaylar.

KIR EVİ STİLİ SEVENLERE

Çapraz çıtalı vintage sandalyeler, zarif torna ayaklı bir masa ve bolca çiçek… Kır evi stilinden vazgeçmeden de sahil evi havası yaratılabilir.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL

Sahildeki kır evi stili nedir? Kaliforniya ev stillerinin dekorasyon şifreleri