Sadece renk değişimi ile mutfağı yepyeni görünüme kavuşturdular

Son güncelleme:

Bu 1970’lerden kalma mutfak koyu kahve rengi dolapları ve koyu renk ağırlıklı tasarımı ile oldukça boğucu görünüyordu. İçeri giren ışığı yansıtmayan renkler, alanın daha karanlık olmasına neden oluyordu.

Ev sahibi Chantal, satın aldığında el değmemiş olan bu çiftlik evin ahşap ağırlıklı olmasını ve retro havasını sevmişti. Ancak mutfak çok fazla koyu renkli görünüyordu. Kahverengi zemin, kahverengi dolaplar, koyu renkli tezgahlar… Hepsi bir araya gelince mutfak oldukça boğucu görünüyordu.

Chantal, “Ayrıca bitişik oturma odasındaki güzel kavisli pencerenin manzarasını kapatan bir duvar ve dolap alanı vardı” diyor. Mutfağa daha aydınlık, daha parlak bir görünüm vermek ve dışarıdaki manzaradan da yararlanmak istiyordu.

SALON İLE MUTFAK ARASINDAKİ DUVAR YIKILDI

Dolapları sökmek istemeyen Chantal, renk değişiklikleri yapmaya karar verdi. Ayrıca salona bakan duvarın bir kısmı kaldırıldı. Böylece salondaki pencereden gelen aydınlık ve mükemmel manzara artık mutfağa kadar uzanabiliyordu.

Chantal, “Babam bir sanatçıydı, bu yüzden duvarlara resim yapmaya karar verdim. Duvarlara çizeceğim resimler için artık boyaları kullandım. Böylece desenler, evin geri kalanına da uydu.” diyor.

Yenileme bunlarla bitmedi. Yeni mutfak aletleri alındı, tezgahlar beyaz kuvars tezgah ile değiştirildi, lavabo yenilendi. Bu yenileme işlemi baştan sona yaklaşık üç ay sürdü.

Fotoğraflar: thekitchn.com

90’lardan kalma eski mutfağa bohem dokunuş!