Sade ve kullanışlı bir “metro istasyonu”

Notion Mimarlık’ın farklı bir konseptle tasarladığı Tenim Çifti’nin Bostancı’daki evinden “önce ve sonra” hikayeleri…

2012 Nisan ayında tasarımlarına başlanılan ev Haziran ayında tamamlanmış. Bu süreçte, tüm söküm, inşaat, elektrik tesisatı ve mekanik tesisat işleriyle mobilya işleri yapılmış. Sonuçsa modern çizgilerin ön planda olduğu ve giriş kapısından başlayarak göze çarpan bir farklılık, sıcaklık ve fonksiyonelliğin hakim olduğu bu ev…

ÖNCE SONRA
Salon
Yemek köşesinde masif ahşap banklı yemek masası yer alıyor. Masanın doğal dokusu açık renkli dekorasyon stiliyle tamamlayıcı bir birliktelik oluşturuyor. Tamamı atölyede yapılmış ve el yapımı.

ÖNCE SONRA
Mutfak
Mutfakta hem çiftin kahvaltı yaptıkları yemek köşesi hem de mobilyalarda beyaz hakim! Dar ve uzun olan bu mutfakta beyaz tonlar alanı daha ferah göstermek için özellikle tercih edilmiş. Evde depolama alanına çok ihtiyaçları olduğundan mutfakta bolca dolap ünitesi yer alıyor. Yerdeki kilim İkea, limonların konduğu etnik kase Boyner Evde, meyve sepeti Mudo Concept, havan Çukurcuma’da Amorf mağazasından. Üzerlerinde Mr. ve Mrs. yazan kupalarsa Londra seyahatlerinden.

ÖNCE SONRA
Çalışma odası
Işık’taki kütüphane, Seyhan ve Levent’in isimlerindeki harflerden oluşuyor. Her harf ise kütüphanedeki kitapların çeşitlerini içeriyor. Tarih, felsefe, klasikler gibi… Bu odadaki sehpa Levent Bey’in babaannesinden hatıraymış. Koltuklar Cassano Mobilya’dan. Throw ve yastık ise İkea.

~
ÖNCE SONRA
Yatak odası
Yatak odasının ismi Masal. İkili hayatı birbirlerine “masal” tadında yaşattığı için bu adı vermişler ona. Mobilyalar Pergel Grup’un mobilya atölyesinden özel tasarımlar. Aydınlatmalar özel tasarım, istenildiğinde mavi led ışıklı ve Tekin Aydınlatma’dan alınmış.

ÖNCE SONRA
Banyo
Ferah ve aydınlık banyo mobilyaları Pergel Grup’un mobilya atölyesinden özel tasarımlar. Vitrifiyeler Şahinler Yapı’dan Kale ve Ege Seramik ürünleri… Aydınlatmalar özel tasarım, istenildiğinde mavi led ışık verebiliyorlar. Karaköy’deki Tekin Aydınlatma’dan. Hilton tipi lavabonun üstündeki aksesuarlar, sepet ve halı İkea’dan.