Saçınızı kuruturken!

Saçlarımızı olabildiğince hızlı kurutup evden çıkmak isteriz. Saç kurutma makineleri kısa sürede, saçlara zarar vermeden kurutma işlemini yaparken istediğiniz şekli vermenizi de mümkün kılar. Ama her işin bir kuralı var:

1. Doğru saç kurutabilmek için saçın güzel yıkanmış olması, boyalı ve röfleli ise kremlenmiş olması ardından taranmış olması ve havluyla iyice neminin alınması şarttır.Sıktığınızda saçınızdan su çıkmıyorsa kurutmaya başlayabilirsiniz demektir.
2. Sağlıklı bir kurutma işlemi için saç kurutma makinesinin hızını olabildiğince düşük derecede kullanmalısınız. Çok yüksek derecede kullanmak saç derinize ve saçınıza zarar verebilirsiniz.
3. İnce telli saçlarınız var ve saçınızın hacimli olmasını istiyorsanız başınızı öne eğip, saç kurutma makinesini sürekli sallayarak kurutma işlemini yapın. Bu sırada arzu ederseniz yumuşak uçlu veya top uçlu bir fırça ile saçınızı öne doğru fırçalayarak kafa derisindeki kan dolaşımını da artırarak dökülmeyle ilgili probleminizi de önleyebilirsiniz.
4. Saçlarım kabarmasın diyorsanız, saç kurutma makinesini yukarıdan aşağıya doğru tutun ve bir yandan da elinizle saçınıza hafifçe düzleştirme hareketi yaparak kurutun.