Sabah meltemiyle uyanmak

Deniz ve mandalina kokulu Bodrum Bitez’de ayrıcalıklı yaşam alanları sunan Bitez Yalıları, vizyoner mimari anlayışı ve ilk defa uygulanan modern yapı teknolojileri ile konfor ve lüks tanımlarına yeni bir yorum getiriyor.

Denize sıfır son noktasında konumlanan Bitez Yalıları’nda, yaşamın her anına eşlik edecek dalga sesleri ve sabah meltemiyle yalılara esecek deniz kokusu ile iç içe bir yaşam tasarlanmış. 4 farklı planda, 17 adet tripleks yalıların, yaklaşık 280 m2’lik kapalı alana sahip her birinde bahçe ve havuzla iç içe ve müstakil banyolu 5 yatak odası bulunuyor. Yalıların tamamı denizi görecek şekilde konumlanıyor ve zemin katlarda dikey bahçeler yer alıyor. Her odasının Levent Penso tarafından kendine has bir stil ile tasarlandığı, uygulamanın FBGY bünyesindeki İç Mimar Turan Görgen imzası ile tamamlandığı Bitez Yalıları’nda, farklı stillerde tasarım alternatifleri sunuluyor. Her metrekarenin akılcı bir şekilde kullanıldığı yalılarda, açık planlı mutfak, FBGY mimari ekibi tarafından tasarlanıp üretilmiş. Salonda Amerikan cevizi, üst kat yatak odalarında meşe, alt katlarda ise bambu ve pelesenk kullanılmış. Projenin peyzaj uygulama danışmanı Peyzaj Mimarı Oya Pakyürek, içeride ve dışarıdaki dikkat çekici mermer uygulamalarının tümü ise İnş. Müh. Bilgin Ünsal Uns imzasını taşıyor.

POOL LOUNGE şömine, Levent Penso tasarımı. Deckler, masif dişbudak. Ön bahçedeki tik takım ve ahşap aksesuarlar Uzaq. Havuz ve yatak odası balkon terasındaki mobilyalar ve şemsiye Dedon/ICA.

DIŞ CEPHEDEKİ ahşap kaplama, panjur, hareketli ve sabit güneş kırıcılar Birmanya tiki. Ahşap işlerindeki altyapı, dünyada ilk defa uygulanan, SMC teknolojisi ile üretilen polimer kompozit üzerine, FBGY bilgi birikimiyle, Bıçakçılar Mobilya tarafından uygulanmış. Gizli doğrama serisi Schüco.

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN FOTOĞRAFLAR ALİ BEKMAN