Rüya yatağınızı bulun

Uyku konforunuz için yatağınız ve uyku ürünlerinizin ona uygun olması gerekiyor.

Side yatak odası, İder Mobilya.

Bir yatak alırken dikkat etmeniz gereken bir çok şey bulunuyor. Görünüm önemli ancak, bunun dekorasyonun sadece bir parçası olduğunu unutmayın. İyi bir uykunun anahtarı konfor ve rahatlıktır, ancak yataklar genellikle iki kişinin kullanımı için alındığı ve bu kişilerin tercihleri de aynı olmayacağı için yatak almak oldukça zordur. Ayrıca almadan önce kalitesi, ne kadar dayanacağı, malzemesi, anti alerjik olup olmadığı, ne kadar çevreci olduğu gibi soruların da cevaplanması gerekiyor. Aynı zamanda doğru yatak çerçevesi ve şilteye karar vermek gerekiyor. Bunun için alırken mutlaka şilteyi deneyin ve mağazadaki uzman kişilerden yardım alın.

GÜZEL BİR KARYOLA Önce karyola (yatak çerçevesi+şilte) veya divan (baza+şilte) arasında bir seçim yapmanız  gerekiyor. Karyola divana göre daha dekoratif bir seçenek olabilir. Klasik ferforje bir karyola ya da ultramodern platform bir yatak tercih edebilirsiniz. Karyolalar genellikle çerçeve olarak satılıyor. Karyolaların tetal ya da ahşap bir latası  bulunuyor, üzerindeki şilteyi ise ayrıca almanız gerekiyor. Karyola çerçeveleri genellikle demonte satıldığı için  yerleştireceğiniz yerde rahatlıkla monte edebilirsiniz.
Terapia yastık ve yorgan, Penelope/Maya Tekstil.

YAYLI YATAKLAR Yaylı yataklar en popüler seçimlerden. Yayda kullanılan telin kalınlığı, boyu ve yayların sayısı önem taşıyor. Kaliteli bir yatağın katmanları kaşmir, saf yün, pamuk gibi doğal malzemelerden ve genellikle elle dikilmiş olmalı. Doğal malzemeler yatağa nefes aldırır.

SAĞLIKLI SEÇİMLER Yatakların en büyük sorunlarından biri toz akarları. Onlardan kurtulmak istiyorsanız akıllıca seçimler yapmanız gerekiyor. Mesela toz akarları lateks yatakları sevmezler. Ya da mümkünse yün yatak seçin. Natürel lif ve kumaşları da tercih edebilirsiniz.

Visco Air yatak, İşbir Yatak.

YORGAN VE YASTIKLAR Doğal dolgular arasında ördek, kaz tüyü, ipek ve yün yer alıyor. Yorganın sıcak tutması tog derecesine göre ölçülür. Bu kumaşın termal geçirgenliğini ifade eden bir değer. 4.5 yaz, 10.5 ilk ve sonbahar, 13.5 ise kış için ideal tog değerleri. Yastıklar sert, orta yumuşak ve yumuşak olarak ayrılıyor. Uyku konforunuza ve vücut sağlığınıza uygun olanı seçmelisiniz.

Dove yorgan, Penelope/Maya Tekstil.

YATAĞIN SERTLİĞİ Yatakların sertliklerinin dereceleri değiştiğinden yeni yatak aldığınızda onu yadırgayabilirsiniz. Eğer ağrı içinde uyanmak istemiyorsanız mümkünse almadan yatağınızı deneyin ve sertliğini kontrol edin. Sırt ağrınız varsa ortopedik yatak tercih edin.

Yatak, Yatsan. yatak, Altın Yatak.

YATAĞIN BAKIMI Yatağın belli zamanlarda döndürülmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın. Yatağınızı aldığınızda bir hafta sonra çevirin, ilk ayın sonunda bir kez daha çevirin. Daha sonra yılda 4 kez çevirin yani ters yüz edin. Elektrikli süpürge ile arada tozunu almayı da unutmayın.

Silhouette Cashmere bazalı yatak, Yatsan.